| ionutzu23 a întrebat:

De curand am cumparat un laptop foarte bun, dar totusi minecraft-ul mi se misca in fps-uri mici droarece jocul se misca pe placa video integrata...dar nu stiu de ce nu intervine placa dedicata deoarece se misca in lag. Si pot spune ca placa dedicata merge deoarece imi merge far cry 4 perfect. Placa mea este de la Amd radeon

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să folosești un program utilitar instalat de către producător pentru a seta o anumită placă video să meargă doar cu anumite programe (placa bună - la jocuri).

| ionutzu23 explică (pentru mihai69):

Mai exact ce program?

| mihai69 a răspuns (pentru ionutzu23):

De unde să știm noi?!? E laptopul tău, nici măcar nu ai spus tipul și modelul! Are manual de utilizare, softuri - citește și informează-te!