| Legenda199 a întrebat:

Hi TPU! Am si eu o dilemawinking. De exemplu m-am apucat de metin2 steel cu un sura. si ma rog am crescut asa in fine.Si vreau sa ma fac pvp.Ce Bns Ar trebuie sa pice pe fiecare item in parte sa fiu bun in pvp colier,bratara, cercei papuci, coif. Armura arma scut le stiuwinking. Daca imi spuneti dau Funda Va rogbig grin. Sunt si eu incepator numa luati prea tare! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihaiio3 a răspuns:

In Duel Conteaza Foarte Mult Bonusurile de pe o Arma, Scut, Armura, Colier etc.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
1.Arma: Tare Impotriva Semi-oamenilor + 10% (Principalul)
Tarie+12/Flexibilitate+12/Iteligenta+12 (INT)/Puterea Vietii+12(PV)
Sansa de Lovitura Critica +10%
Sansa de Lovitura Patrunzatoare +10%
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Pietre: Piatra Anti-Sura+6
Piatra Anti-Ninja+6
Piatra Anti-Razboinicilor+6
2.Armura: Max PV + 2000
Aparare Sabie+15% (Sabia este Esentiala)
Aparare Pumnal +15%
Aparare Cu Doua Mainii+15%
Rezistenta la Magie +15%
Rezistenta La Fulger+15%
Rezistenta la Foc+15%
Viteza Farmecului+20%
Rezistenta la Sagetii+15%

Pietre: Piatra Vitalitatii +6
Piatra Apararii +6
Piatra Eschivei +6

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

3.Scut: Imun Necunostinta
Tarie+12/Flexibilitate+12/Iteligenta+12 (INT)/Puterea Vietii+12(PV)
Tare Impotriva Semi-oamenilor+10%
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

4.Colier: Max PV + 2000
Aparare Sabie+15%
Aparare Pumnal +15%
Aparare Cu Doua Mainii+15%
Rezistenta la Magie +15%
Rezistenta La Fulger+15%
Rezistenta la Foc+15%
Viteza Farmecului+20%
Rezistenta la Sagetii+15%
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

5.Papucii: Max PV + 2000
Aparare Sabie+15%
Aparare Pumnal +15%
Aparare Cu Doua Mainii+15%
Rezistenta la Magie +15%
Rezistenta La Fulger+15%
Rezistenta la Foc+15%
Viteza Farmecului+20%
Rezistenta la Sagetii+15%
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

6.Coif: Tare Impotriva Semi-oamenilor+10%
Rezistenta La Magie+15%
Sansa Otravite+8%

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
7.Cerceii: Aparare Sabie+15%
Aparare Pumnal +15%
Aparare Cu Doua Mainii+15%
Rezistenta la Sagetii+15%
Tare Impotriva Semi-oamenilor + 10%
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

8.Bratara: Tare Impotriva Semi-oamenilor + 10%
Max Pv +2000
Rezistenta la magie 15%
Sansa Otravire+8%