| Cristian2003 a întrebat:

Http://m.emag.ro/......D7STZBBBM/
Acest PC chiar daca stocul este epuizat este bun pentru Minecraft si alte jocuri pentru ca are 1TB pe hard-disk,dar nu stiu catk GB de placa video are, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Capacitatea hardului nu contează la jocuri. Adică fie că e de 50 GB, fie de 10 TB, jocurile vor merge exact la fel. La jocuri contează următoarele componente:
1) Placa video. 90% cea mai importantă
2) Procesorul.
3) Memoria RAM.

Acest PC are un procesor bun pentru jocuri (raportat la preț), dar placa video nu. Pentru jocuri ai nevoie de placă vide DEDICATĂ, adică NVIDIA sau ATI/AMD RADEON.

| Cristian2003 explică:

Cum adica nu conteaza hard-disk-ul?

| ChristianXLX a răspuns:

Placa video este de maxim 1 gb deoarece este Intel hd graphics. zic eu. am si eu la laptop Intel hd graphics cu procesor asemanator, dual de 2.5 si are 32 bit's si 1 gb. sper ca te-am ajutat, la banii acestia e normal ca placa video sa fie mai defavorabila. si nici procesorul prea stralucit