| lauboss a întrebat:

Buna T.P.U.Doresc sa stiu daca merita sa-mi cumpar acest calculator http://m.emag.ro/......D7STZBBBM/ la pretul de 1000 de lei.Mie mi se pare un pret bun dar doresc sa aflu si parerea voastra. FUNDA pentru un raspuns rapid si bun.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca nu ai bani de unul mai bun, atunci ia-l dar sa stii ca e un pc foarte naspa!
Procesor slab, placa video numai cea integrata... asta nu-i pentru jocuri, pentru altceva mai merge!

| lauboss explică (pentru lpavel):

Si un PC care ar fi bun cat de cat la jocuri pana in 1500 de lei mi-ai putea propune(sau mai multe variante). Daca se poate de pe eMAG.

| lpavel a răspuns (pentru lauboss):

Pai poti cauta tu dupa asa componente :
Procesor sa fie macar un i3 minim 3.0 Ghz
Rami minim 4 gb
Iar placa video sa fie neaparat Dedicata si sa aiba cel putin memorie de 1 Gb!
Cu o asa configuratie nu-ti vor merge jocurile noi DAR vor merge foarte multe jocuri! Bafta!