| ninel_2311 a întrebat:

Http://www.altex.ro/......2gb-ubuntu am și eu pc-ul ăsta, problema e ca face frame drops, unii spun ca i-ar mai trebui încă 4 gb ram, nu știu care e treaba și cu nucleele, m-am uitat și nu funcționează toate.

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Te felicit!
Ai dat banii pe petarda aia de pc ...sursa de ce-a mai proasta calitate ( sigur asta e problema ) placa video FOARTE SLABA! cu banii aia iti cumparai pc pe componente FX 6300 /i3 6100 + GTX 750 TI ( care e de 7 ori mai performanta decat r7 240 )

| ninel_2311 explică:

M-ar avantaja cu ceva 4 gb ram? Am pe cineva care are aceeași placa video și un procesor mai slab și îi merge mai bine.

| CPAElites a răspuns (pentru ninel_2311):

Depinde! Ce jocuri te joci? si la ce detalii? rezolutie?

| ninel_2311 explică (pentru CPAElites):

Cs:go,lol,gta 5, am vazut aceleasi componente +4gb rami, adica erau 8 in total mergand pe gta 5 cu 80 fps la medium, cs:go la high cu 140fps.

| CPAElites a răspuns (pentru ninel_2311):

E imposibil! Poate era un r7 360. Dar r7 240 nu va rula in veci gta 5 pe mediu cu 80 fps-uri! poate vroiai sa spui 20.
Dabia GTX 950 TI scoate atat.

| ninel_2311 explică (pentru CPAElites):

Cu 50-60 pardon am vazut video aseara, daca-l gasesc ti-l pun aici

| ninel_2311 explică (pentru CPAElites):

Inca o chestie, ce CL Am la rami? ca vreau sa imi iau 4gb rami in plus, daca e zi repede

| CPAElites a răspuns (pentru ninel_2311):

Pai de unde sa stiu eu ce rami ai tu...