| Simedrea_Mihai-Nicolae_1995 a întrebat:

Http://www.altex.ro/......gb-ubuntu. salut tpu...in cati fps merge minecraftul pe acest pc? dar gta v la setari medium?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Care este bugetul maxim?
Iti voi face o configuratie pe componente.

| Cliar a răspuns:

Minecraft merge si pe un cartof in peste 60fps. Gta V o sa ai la 1080p cu totul pe normal cam 20min 25avg 45max. Mai bine l-ai face pe piese sau ai cumpara altul cu o placa video mai buna, macar r7 360 sau 750ti, daca ai putin noroc poate dai de un r7 370 cu 256bit.

| Simedrea_Mihai-Nicolae_1995 explică:

Nu... multumesc... sunt decis sa imi cumpar acest PC dar sunt curios cum se descurca in mc si gta v. happy

| CPAElites a răspuns (pentru Simedrea_Mihai-Nicolae_1995):

Se descurca foarte prost mai ALES IN GTA 5 ~25 fps-uri!
Nu va inteleg pe astia care cumparati toate rahaturile gata asamblate ( iar peste 3 luni veniti si va plangeti ca a explodat SURSA ) cand puteti cumpara pe componente de la pc garage care au si serviciu de asamblare ~60 lei

Iti recomand ( GTX 750 TI este de 4 ori mai performanta decat R7 240 ) : http://www.altex.ro/......5-free-dos