| Massiv3 a întrebat:

Inca O Intrebare happy. Va Rog Sa Ma Ajutati Daca Puteti: La Metin2 Hearth Imi Da Aceasta Eroare: Titlu:MoleBox Launcher Fatal Error. Scrisu:The Dynamic lik library "d3dx9_42.dll" Could Not Found. PLZ ajutati-ma VA DAU FUNDA CEA MAI MARE

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Salut! :)
De obicei erorile d3dx9.dll apar din cauza directX.
Prima si prima data, trebuie sa descarci directX.
Poate tu deja il ai, dar o fi vreo versiune mai veche.
NU DESCARCA D3DX9_42.dll de pe net. Nu te juca cu.dll, poti avea dupa probleme mai mari, nimeni nu ti-ar recomanda sa descari.dll de pe net decat n00bii.

Link - >> http://www.microsoft.com/ro-ro/download/details.aspx?id=36805

E site oficial Microsoft, nu-ti fie frica de virusi. Apasa pe descarcati si dupa bifeaza x64 sau x86 depinde de ce windows ai.

Daca nu merge, dezinstaleaza jocul si instaleaza-l din nou. Poate ceva s-a intamplat cu fisierele si o reinstalare ar rezolva treaba.

In putine cazuri, un update la driverul placii video ar putea corecta aceasta eroare.

| Massiv3 explică (pentru N0xEterniS):

Cand Am Instalat DirectX si am intrat in joc mi-a dat Metin2.CREATE_APPROPRIATE_DEVICE. jocul l-am sters si l-am descarcat si tot as aimi da.

| N0xEterniS a răspuns (pentru Massiv3):

Da click doi pe joc si dupa '' compatibility ''; asteapta; click pe '' try recommanded settings '' si dupa '' start the program ''. Merge?

| Massiv3 explică (pentru N0xEterniS):

Explica mai bine frate ca n-am inteles

| Massiv3 explică (pentru Massiv3):

Am inteles ce ai vrut sa zici acum incerc happy

| Massiv3 explică (pentru N0xEterniS):

Dupa ce am facut ce ai zis mi-a dat FATAL ERROR! Python Library file not exist!

| N0xEterniS a răspuns (pentru Massiv3):

Nu joc metin2, habar nu am ce ii trebuie, ce cerinte are, etc.
Incearca sa dai click doi pe joc sau pe laucher, nu stiu ce are si apoi '' run as administrator ''.

| Massiv3 explică (pentru N0xEterniS):

Nul mai joc darr tot iti dau funda! happy big grin mai raspundem la inca 1 intrebare cand o pun acum