| neo123 a întrebat:

La minecraft versiunea 1.7.9 imi apare o eroare --Minecraft Crash Report-- ceva de genul. Ce trebuie sa ii fac ca sa mearga? Va rog mult sa imi raspundeti e jocul meu preferat si nu vrea sa mai mearga :-(

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Reinstaleaza jocul! Cauta o versiune buna, probata de altii.Dezinstaleaza jocul, curata registrii cu Ccleaner, restart PC, instaleaza jocul
Ccleaner aici https://www.piriform.com/ccleaner/download
Iti dau mesaj privat cu restul

19 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai moduri in el? Trebuie sa le dezinstalezi.Fa update la placa video, cauta cea mai noua versiune pentru ea!

| neo123 explică (pentru neluL):

Doar ce mi l am luat nu am moduri cum se face update?

| neluL a răspuns (pentru neo123):

Ce placa video ai? Ce sistem de operare si pe cati biti?

| neo123 explică (pentru neluL):

Intel(R) Q45/Q43 Express Chipset (Microsoft Corporation -WDDM 1.1)
Device type: Display adapter
Manufacturer: Intel corporation
Location: PCI bus 0, device 2, function 0

Am windows 7

Si 32-biti sper ca am zis corect am dat cam copy paste

| neluL a răspuns (pentru neo123):

Instaleaza http://tiny.cc/ed60qx

| neo123 explică (pentru neluL):

Inca o chestie acum dau pe minecraft imi apare pe mijlocul ecranului MINERCAFT astept putin apare pentru cel mult o secunda Updating launcher sau ceva de genul si se inchide si gata acum ce mai fac?

| neo123 explică (pentru neluL):

Auzi daca vrei te rog mult da mi add pe mess denisweet29@yahoo.com si vorbim acolo...

| neluL a răspuns (pentru neo123):

Nu folosesc messenger sau alte chaturi.Imi pare rau!

| neo123 explică (pentru neluL):

Bine... dar acum am instalat ce zi zis tu si am luat minecraft de unde mi ai zis dau sa il instalez zice ca imi trebuie sevenzip si inca ceva le iau si dau oke se intaleaza dar nimic

| neluL a răspuns (pentru neo123):

Winrar nu ai? Nu ai nici un dezarhivator in computer? Trebuie sa dezarhivezi fisierul.
7Zip aici http://www.7-zip.org/download.html
Winrar aici http://www.rarlab.com/download.htm

Ambele sunt bune! Dupa ce instalezi una din ele, click dreapta pe Minecraft si ->Extract to, o sa-ti apara acolo un folder nou cu executabilul si instructiuni.

| neo123 explică (pentru neluL):

Nu stiu nu pot mersi oricum pentru incercare ai funda ca te ai chinuit cu mine si presupun ca asta asteptai daca mai doresti sa ma ajuti nu stiu... ori cum teamviewer iti dau prin mesaj privat ori pe un mess ceva sau aici cum vrei tu...

| neluL a răspuns (pentru neo123):

Lasa-mi Team prin pm.

| neo123 explică (pentru neluL):

Gata ti l-am trimis cand te conectezi?

| neo123 explică (pentru neluL):

Auzi daca te mai rog ceva minor? Minecraftul a mers si iti multumesc enorm dar cum fac sa iau versiunea full un site ceva daca poti daca nu ma descurc. happy

| neluL a răspuns (pentru neo123):

Ce inseamna versiunea full? Ala ce nu are?

| neluL a răspuns (pentru neo123):

Reinstaleaza jocul! Cauta o versiune buna, probata de altii.Dezinstaleaza jocul, curata registrii cu Ccleaner, restart PC, instaleaza jocul
Ccleaner aici https://www.piriform.com/ccleaner/download
Iti dau mesaj privat cu restul

| PapagalGalben a răspuns:

Ai varianta platita sau cea originala?

| PapagalGalben a răspuns:

Ai varianta moca sau cea originala?

| neo123 explică (pentru PapagalGalben):

Moca adiaca este cu timp dupa 90 de minute nu mai pot juca...

| Damian_Radu_1985 a răspuns:

Instaleaza-l din nou ok.