| raduqu a întrebat:

Deci am incercat sa descarc minecraft din mai multe locuri, dar pur si simplu nu merge, adica cand dau pe play imi apare "crash report " si imi da o eroare. Ce ar trebui sa fac sa ma pot juca Minecraft? Am windows 7 pe PC, 1gb de RAM si procesor de 3.00 GHz. Ziceti-mi de unde sa il pot descarca sa mearga, si ziceti-mi si cum se instaleaza, unde ar trebui sa intru, ce ar trebui sa dau, si ce mai imi trebuie (vreun cont ceva, si ala unde se face, ca mai am unul dar nu sunt sigur daca e bun )

8 răspunsuri:
| raduqu explică:

Am ales versiunea 1.7.2., mi-am scris username, am dat pe play si nu se intampla nimic!

| IFlorin97 a răspuns (pentru raduqu):

Absolut nimic sau se incarca o bara verde peacolo?

| raduqu explică (pentru IFlorin97):

S-a incarcat la inceput, insa a disparut si am putut da play, dar nu se intampla nimic. Oare nu este bun usernam-ul? Sau trebuie sa bifez casuta cu "premium"?

| IFlorin97 a răspuns (pentru raduqu):

Dami mesu dau sau skypu si te ajut cu team viewer daca vrei, cred ca alta problema, reinstaleaza java, si nu nu trebuie sa bivezi cazuta pemuim.

| raduqu explică (pentru IFlorin97):

Cred ca problema este de la PC, nu accepta grafica pixelata, ceva de genu imi spune pe site.

| IFlorin97 a răspuns (pentru raduqu):

Grafica pixelata e cea mai praosta grafica, nu are cum sa nu o acepte.