| radu32 a întrebat:

La multi ani 2019. Am si eu o intrebare, daca pe Windows 7 Ultimate creez o partitie doar pentru jocuri este in regula, este sigur pentru. hard disc sau pentru windows sa-i fac partitiei -Disc Cleanup- si -Defragmentare-? Se poate intampla ceva rau? Multumesc si un an nou fericit!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Da,normal, poti face ce spui tu la acele partitii. Nu are cum sa se intample "ceva rau" decat daca "ii faci tu rau intentionat" gen sa torni apa in el, prostii de genul, intelegi. Hardul e facut pentru a fi partitionat intre cel putin 1 si un numar finit de partitii.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu ai nicio problema daca iti creezi partii, una pentru jocuri, alta pentru filme, alta pentru muzica etc. Vezi doar cand creezi partitia cum o faci, sa nu formatezi tot hdd-ul.

| radu32 explică (pentru CM7YRE):

Am inteles, dar pot sa fac Disc Cleanup si sa defragmentez acele partitii fara sa se intample eva rau? Multumesc!

| CM7YRE a răspuns (pentru radu32):

Da,normal, poti face ce spui tu la acele partitii. Nu are cum sa se intample "ceva rau" decat daca "ii faci tu rau intentionat" gen sa torni apa in el, prostii de genul, intelegi. Hardul e facut pentru a fi partitionat intre cel putin 1 si un numar finit de partitii.