| MO231 a întrebat:

La un router wireless trebuie sa faci abonament la net sau doar il cumperi?

Răspuns Câştigător
| Stepfan a răspuns:

Un router wireless este ca un router normal, numai ca nu mai conectezi mufe din router in PC. Iti trebuie abonament, garantat.

| MO231 explică (pentru Stepfan):

DE exemplu am abonament la rds cu fir.De cat conectez firul de net le router si gata?(vreau sa folosesc internetul pentru telefon prin WI-FI.Merge?

| Stepfan a răspuns (pentru MO231):

Da, sigur ca merge. Numai sa ai un calculator compatibil Wireless. Sau laptop. Daca nu, nu prea o sa poti sa mai transmiti internet catre PC. Numai decat daca routerul are si iesire prin cablu.

3 răspunsuri:
| Dddsasul a răspuns:

Depinde la ce te referi prin router, Mo dar oricum ai nevoie de net. Daca te referi la chesti gen D-Link ai necoie de internet si adaptorul(asa cred ca se numeste) lor daca te referi la chestia aia (Neagra si mare cu beculete) pe care ti-o dau cei de la cablu poti sa vorbesti cu ei (contra cost) sa o treaca pe wi-fi. sper ca te-a ajutat happy