| TheB3stKiller a întrebat:

Laptop sau pc de gaming?
daca imi iau pc e mai ieftin dar nu e asa mobil
daca iau laptop e mult mai scump se incalzeste repede dar e mobil
HELP SI

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum depinde daca iti plac laptopurile si mobilitatea la ele ia lapto de gaming. Dar daca placi video high end pentru pc ia pc

| javiga a răspuns:

Bai frate eu acum iti scriu de pe laptop si am battlefield 3 in bara...nu simt nici pic de caldura intensa sau vai doamne sa mi se restarteze.Lucreaza normal ca un pc dar acum depinde si de laptop... Sper ca ai inteles ce vreau sa zic!

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru javiga):

Fa tu asta pe laptopul tau. http://i.imgur.com/Y5y2U5o.png
Dupa vino si zi-mi ca un laptop este mai bun in gaming decat un PC...

| javiga a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Nu ai inteles ce vreau sa zic. Vreau sa intelegi ca sunt egale

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru javiga):

Eu vreau sa zic ca un PC de \gaming\ este mai adecvat pentru \gaming\.
Un laptop costa mult mai mult doar pentru ~2-3 ore de mers pe baterie, care cu timpul se uzeaza.
Here's a little story:
Am luat un laptop \special\ pentru gaming in 2002. Atunci ducea orice joc timp de 5 ore(pe baterie) la setari maxime. Acum 5 ani (2008) nu mai facea fata la nimic. trebuia upgrade la videocard si toate cele... si costau o tona. Pe laptoip am dat atunci 43 mil. Acum sta pe post de suport pentru imprimanta...
Intelegi ce vreau sa spun?
PC Glorious Master Race! Superior Gaming.