| Soare_Alexandru_Alin_1994 a întrebat:

M am apucat acum o zi de Minecraft, si nu stiu cum as putea face si eu sa ademenesc oiele, vacile, gainile sau alte animale.
Mi am facut gardulete pentru animale, dar cu greu am adus 3 gaini si o oaie... am adunat seminte din iarba, am plantat in tarcurile lor si imi mor animalele straight face
As vrea sa fac si eu morcovi dar nu stiu cum straight face
Va rog sa mi spuneti si mie cum sa fac

2 răspunsuri:
| ismailanight a răspuns:

Daca ti in mana grau (nu semintele, planta) o sa vina dupa tine oile si porcii. Daca ti in mana morcovi o sa vina porcii. Pentru a atrage gainile nu se poate. Morcovi nu poti sa faci, ii gasesti, la fel si cartofii. Ii gasesti in cutiile din minele abandonate dar cel mai bine le gasesti in satele de villageri.

| AlyxandirClaw a răspuns:

Gaini - Boabe (Beans)
Porci - Morcovi (Carrots)
Vaci si oi - Fan (Wheat)

Cel mai simplu gasesti de fiecare cand gasesti saturi. Mai tot timpul cand gasesc unul la ferme au de toate.