| sebiibes a întrebat:

M-am apucat recent de league of legend. Si am jucat ceva meciuri si am observat ca cei din echipa sau adversarii aveau uneori langa bara de viata o bara alba. Ce este bara aceea alba?
Pot sa o iau de la un item ceva, sau trebuie un anumit campion
si joc? Eu sincer cred ca-i armura si daca e pot pune pe katarina joc frecvent cu ea

Răspuns Câştigător
| Bogddann a răspuns:

Salut, daca te referi la bara alba care e langa cea verde, e vorba despre un scut care tine doar cateva secunde si este rezultatul unei abilitati a unei pasive a unui campion, sau al unui item gen Face Of The Mountain happy
Iar daca te referi la bara alba ce e sub bara verde, e pasiva campionului cu care joaca acel jucator. Pasive de genul ala au : Yasuo, Mordekaiser, si altii care nu imi vin in momentul asta in minte.
Sper ca te-am ajutat. Bafta

1 răspuns:
| August99 a răspuns:

Bara aceea apare doar la anumiti campioni gen Yasuo sau altii. e un fel de protectie.