| mihaikatona a întrebat:

M-am apucat si eu de hammer mt2 si nu stiu ce bonusuri sa fac la sura, ninja-lame, warrier-corp si saman-dragon.am tot incercat sa pun inteligenta,str, life energi, half-humans si nu mia mers.sau s-ar putea sa-mi faceti voi itemele.id meu:mihai_katona

Răspuns Câştigător
| G3orge96 a răspuns:

Bonusuri recomandate in functie de rasa:
Warrior:
Bonusurile de baza: VIT, STR
Ninja:
Bonusurile de baza: VIT, STR, DEX
Sura:
Bonusurile de baza: VIT, INT, STR
Shaman:
Bonusurile de baza: VIT, INT, STR

Bonusuri secundare: Semi-Om, Viteza skill, Critic, Sansa de a bloca atacul, Rezistenta otrava, Rezistente clase, Tare impotriva claselor, Rezistente arme, Regenerare PV, Atac, Aparare, Max PV
Aceste bonusuri secundare sunt puse in ordine dupa importanta!
Bonusul Imun la necunostinta este esential pe scut!

Cand faceti un item este recomandat sa puneti prima data bonusurile principare pentru rasa ta! Apoi pui ce ai nevoie din bonusurile secundare. Este recomandat sa incepem cu Viteza skill, Semi-Om si Critic apoi continuam cu restul!

La ce ne ajuta aceste bonusuri?
VIT: Creste PV si apararea (+40000 PV si 1000 aparare cand pui 1000 VIT)
STR: Creste atacul
INT: Creste valoarea atacului magic (la razboinic si ninja sunt inutile, folosite doar pentru clase magice precum sura si shaman)
DEX: Creste valoarea atacului skillurilor la ninja (pentru restul claselor este inutil)

Semi-Om: Creste atacul foarte mult, mult mai util decat criticul.
Viteza skill: Scade timpul de incarcare a magiilor fiind foarte util.
Sansa de a bloca atacul: Blocheaza loviturile de pumn/arma, adversarul iti da miss.
Rezistenta otrava: Blocheaza scuipatul la ninja.
La rezistente clase si atac impotriva lor se incepe prima data cu Sura apoi Saman, Ninja, Razboinic in aceasta ordine.
La rezistente arme se incepe cu Sabie apoi 2 maini, pumnal, sageti, evantai, clopot in aceasta ordine.

Ce este bine de stiut:
Evitati pe cat se poate Max PV si aparare, puneti VIT care da mai mult PV si aparare in acelasi timp.
Evitati Atacul, puneti STR.

Cele mai folosite clase pe HammerMT2:
1. Sura - fiind cea mai puternica rasa si tot odata cea mai folosita pe server
Tipul de magii recomandat este arme magice si este indicat sa jucati fara a folosi o arma.
2. Shamanul - fiind folosit de majoritatea fetelor este si cea mai cautata pereche
3. Ninja, 3.1 Arc, 3.2 Lame
4. Razboinic, 4.1 Mental, 4.2 Corp

| MihaiBossu10 a răspuns (pentru G3orge96):

Copy-Paste de pe hammerm2.com tongue

| MiculUsar a răspuns (pentru G3orge96):

Sa nu uitam de rez magie tongue Si ea e foarte importanta tongue

| marius1112 a răspuns (pentru G3orge96):

Foarte bunwinking
Mai ajutat foarte multhappy

18 răspunsuri:
| ToX1k a răspuns:

La sura ca sa fie bun trebuie sa pui pe itm inteligenta.
La shaman tot inteligenta
La ninja dexteritate
Iar la war trebuie putere
Daca pui acestea vei avea un cont foarte bun dar sunt uni care isi fac seturi deci sa nu fii suparat daca nu-i poti bate.

| mihaikatona explică (pentru ToX1k):

Si este ceva set universal. Daca da terog spune-mi cum se cheama

| robert80012466 a răspuns:

MAX. PV - +30000
MAX. PM - +30000
VIT - +10000
INT - +10000
STR - +10000
DEX - +10000
Viteza skill - +250%
Regenerare PV - +250%
Regenerare PM - +250%
Sansa de necunostinta - 100%
Sansa de otravire - 100%
Sansa de incetinire - 100%
Critic - 100%
Patrunzator - 100%
Semi-om - +250%
Pagube absorbite de PV - 100%
Pagube absorbite de PM - 100%
Sansa de a fura PM - 100%
Sansa de a bloca atacul - 100%
Sansa de a evita atacul cu sageti - 100%
Rezistenta sabie - 100%
Rezistenta 2 maini - 100%
Rezistenta pumnal - 100%
Rezistenta sageti - 100%
Rezistenta evantai - 100%
Rezistenta clopot - 100%
Rezistenta magie - 100%
Rezistenta la foc - 100%
Rezistenta la fulger - 100%
Rezistenta la vant - 100%
Sansa de a reflecta atacul - 100%
Rezistenta la otrava - 100%
Tare impotriva razboinic - 100%
Tare impotriva ninja - 100%
Tare impotriva sura - 100%
Tare impotriva saman - 100%
Rezistenta razboinic - 100%
Rezistenta ninja - 100%
Rezistenta sura - 100%
Rezistenta saman - 100%
Imun la necunostinta
Imun la incetinire
Atac - +10000
Aparare - +10000
Paguba medie - +100% (doar pe arma - orice arma)
Paguba competentei - +50% (doar pe arma - orice arma)

Din aceasta lista se aleg 7 BONUSURI pe care le puteti pune pe un ITEM MODAT.
Bonusurile de pe itemele modate nu trebuie sa se repete, indiferent daca sunt 6/7! (Exemplu: INT, INT pe un singur item chiar daca primul INT este la 1/5 si al 2-lea INT este la 6/7

| sorin123456 a răspuns (pentru robert80012466):

Pai....Intreaba si tu prieteni sau alti de pe joc eu ma numesc pe joc XxXSorinXxX incearca sa ma bagi in lista de prieteni te ajut eu sa devi bun pe acest metin!

| Bmk_Älex_1992 a răspuns (pentru robert80012466):

Modezi iteme? big grin

| robert80012466 a răspuns (pentru sorin123456):

Pai unde sa ne vedem?

| robert80012466 a răspuns (pentru Bmk_Älex_1992):

Nu

| iojii a răspuns:

O întrebare despre metin2 Hammer:
-are item modate sau 6/7 pentru care trebuie sa donezi sad?

| MihaiGamer a răspuns:

Uita-te pe site-uri

| SeByRaKa a răspuns:

LOL daca joci metin cum nu poti sa stii sa nu bagi un bonus

| Dragos_Andrei_1999 a răspuns:

La Razboinic pui Life Nrg si Str, Sura Life Nrg int si str, Ninja dex str si life nrg si la saman str, int si life nrg

| Thinky_Winky_Slendytubbie_1989 a răspuns:

la noile accesori la magazin general iti iei co.if la accesories 3 de clasa care o vrei si acolo scrie bns baza

| Alexkyller a răspuns:

Salut! cine imi da si mie un cont pe Hammer-metin2? Va rog! Id meu:alx.alexandru2000

| Valentin_Seby_1984 a răspuns:

Cum sami hac cont pe hammer