| Girlbrunette a întrebat:

Mă poate ajuta si pe mine cineva va rog din suflet? Mi-am resetat telefonul ( telefonul are Windows 8.1) si acum încerc sa imi descarc niște aplicații din magazin si nu ma lasa. Îmi arată 18 aplicații care le am in telefon si mi se cere sa fac o acțiune. Apasă pe YouTube de exemplu si imi apare asa " Familia mea trebuie configurata înainte de a putea obține aceasta aplicatie. Solicita un părinte să acceseze windowsphone.com/Microsoft si să configureze familia mea." Am încercat sa i-l reseteaza si tot aceeași chestie imi apare. Ajutați-ma dau funda. (P.S. Rog seriozitate ) Va multumesc!

2 răspunsuri:
| GabbyMTH a răspuns:

Cam asa se configureaza, desi iti recomand sa intri prin Setari si sa scoti chestia cu Familia.

http://www.windowsphone.com/......dows-phone

Configurați opțiunea Familia mea pentru ca un copil să poată descărca aplicații și jocuri
Pe computer, accesați pagina Familia mea de pe site-ul web Windows Phone.

Faceți sign in folosind contul Microsoft al părintelui. Dacă părintele nu are un telefon Windows Phone, este în regulă—puteți în continuare să configurați opțiunea Familia mea. Dacă părintele nu are un cont Microsoft, veți avea ocazia să creați unul.

În pagina de configurare Familia mea, faceți clic pe Începeți. (Dacă ați adăugat anterior un copil la Familia mea sau ați configurat o familie folosind alt serviciu Microsoft, este posibil să nu vedeți mesajul Începeți și puteți să faceți clic pe Adăugați un copil.)

Pentru a adăuga un copil la Familia mea, faceți clic pe Salt. În pagina de sign in, introduceți contul Microsoft pe care-l folosește copilul pentru a face sign in pe telefonul său. Copilul poate acum să descarce aplicații din Magazinul Windows Phone.

| Roxxxyy21 a răspuns (pentru GabbyMTH):

Unde găsești la setări să scoți chestia aia cu familia?