| deiudei17 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu urmatoarea problema:
Am un Intel celeron 2.9, placa video invidia de 256mb, 512 ram si merge ca si un pentium III... stie careva de ce? dau fundawinking

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai celeron e mai prost ca pentium, de ce ar merge mai bine? laughing merge mai rau, pc ta e foarte slab, sper ca ai windows xp 32 biti pe el happy

eu zic sa-l vinzi/arunci si sa faci upgrade la o unitate noua

| deiudei17 explică (pentru anonim_4396):

Da dar mai am un celeron de 2.4 si merge de 1000 de ori mai bine :-|, chiar si mai bine decat un amd... nu stiu de ce zici u ca e asa rau dar mie nu mi se pare eu ma gandes ca so fi obosit ceva componenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru deiudei17):

Mai exista riscul sa fie incins, baga fan speed si zi-mi ce temperatura ai la CPU

| deiudei17 explică (pentru anonim_4396):

Temp1:35C
tEMP2: -123C
HD0: 31C

| anonim_4396 a răspuns (pentru deiudei17):

Nu ai acolo CPU? sau CORE 1 sau CORE 0?

| deiudei17 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi apare, dar imi apare la celalalt calc:Temp1:127C,Temp2:127C,Temp3:37-40C,Hd0:29C,Temp1:38C,Core0:33C,Core1:34C le-am scris in ordine temp 1 ii de 2 ori..la celalalt numai alea 3 mi le dadea big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru deiudei17):

Ce o fi temp 1 si temp 2, fami mai multe poze si punele pe postimage sa vad mai bine