| Marian_Bogdan_1996 a întrebat:

Merge fifa 2012 pe windows 7 de 64 bit?

6 răspunsuri:
| q12 a răspuns:

Sincer nu conteaza windowsu aproape deloc subliniez aproape windowsu tau e bun dar nu se stie daca iti merge dupa windows da dar trebuie sa stim si placa video, ramii ca si astias importanti

| RawGrey a răspuns:

Merge dar. conteaza si placa video, sursa, placa de baza, procesor, ramii. Nu este indeajuns sa ne zici doar sistemul de operare... daca ai toate cerintele jocului si ai Windows 7 64 bit merge. Daca intampini probleme poti da Run as Administrator si va merge 100%. Craciun fericit!

| CristianAnonymous a răspuns:

FIFA 2012 Sytem Requirements:

OS: Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7
CPU: Dual core processor (Core duo 2 or better): Intel Core2Duo @ 1. 8Ghz on Windows XP / Windows Vista / Windows 7
RAM: 1 GB for Windows XP / 2 GB required for Windows Vista and Windows 7
Video: DirectX 9.0 Compatible 3D accelerated 256 MB video card or equivalent (must support Shader Model 3.0 or above – see supported chipsets bellow)
Sound: DirectX® 9.0c Compatible Sound Card
Internet: 512Kbps or greater broadband connection for online gameplay

Recommended Chipsets:
NVIDIA GeForce 6xxx series (6800 or greater)
NVIDIA GeForce 7xxx series
NVIDIA GeForce 8xxx series
NVIDIA GeForce 9xxx series
NVIDIA GeForce GTX 2xx series
ATI Radeon™ X1600 (X1600 or greater)
ATI Radeon™ X1800
ATI Radeon™ X1900
ATI Radeon™ X1950
ATI Radeon™ HD 2xxx series
ATI Radeon™ HD 3xxx series
ATI Radeon™ HD 4xxx series\

Daca nu ai cele minim nu cred ca va merge.

| Marian_Bogdan_1996 explică (pentru CristianAnonymous):

Am procesor i3 de 2.4 Ghz
Placa video Nvidia GEFORCE 610M de 2 Gb
Rami de 4 Gb.

| YoVyLLy a răspuns:

Da,merge dar depinde daca ai PC mai bun.

| Marian_Bogdan_1996 explică:

Am intrebat asta cu fifa 2012 daca merge pe windows 7 de 64 bit pentru ca mi-am descarcat inainte pes 2012 si cand il deschideam scriea ca nu corespunde cu windows-ul.