| PesPuma2013 a întrebat:

Merita sa imi iau acest PC pentru jocuri precum: Fifa 13 sau 14 Gta 4? Si altele... Ofer Funda. http://www.emag.ro/......DHVTZBBBM/

Răspuns Câştigător
| Osirius a răspuns:

Aceeasi porcarie de placa video de 2 lei, iar i3-ul ala e tot un dual core scump care nu face fata la jocurile mai noi (cel putin nu alea open world in genul GTA).

Pentru 1800 lei ti-am facut un wishlist :
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/921059/

Iar daca mai vrei sa economisesti niste bani, poti sa gasesti carcase de 2 lei SH, chiar si mai vechi, sa nu mai dai banii pe una noua (e totusi o tabla gaurita) si sa mai plusezi la placa video (responsabila 80% in jocuri).
Daca nu te pricepi deloc la asamblat, pentru o suma de 50 lei ai si asambarea sistemului.

@cocisemanuel, vorbesti prostii ori esti vreun fanboy care n-a avut altceva decat Intel si (i)nVIDIA. AMD a oferit intotdeauna cel mai bun raport pret/performanta. Da, si eu vreau i7 4930k, dar nu-mi permit si raman la AMD, de 3 ori mai ieftin, cu performante asemanatoare si mai bun in multi threading (ca de asta iei i7, nu ca sa te joci).

Apropo, asta :
http://www.pcgarage.ro/......35ghz-box/
face cat un dual core Intel + o placa low end nVIDIA si tot iesi mai ieftin.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Din contra singura calitate a produselor amd este faptul ca sunt mai ieftine (si mai proaste) decat Intel si nVIDIA. Da exista unele exceptii dar in general asta e adevarul. In plus GTA 4 e foarte prost optimizit pentru pc deci pot aparea probleme indifefent de performatele. in schimb as doriibun link pentru acel procesor amd atat de senzational daca e posibil.

| Wr3nch a răspuns:

Da asemenea imi cer scuze pentru greselile gramaticale dar m-am grabit sa raspund de pe telefon si nu am fost atent.

| Osirius a răspuns:

Nu.
Exista procesoare AMD cu GPU integrat mai bune decat dual core-ul ala cu tot cu placa aia video la un loc.
GTA-ul v-a rupe in doua sistemul ala.
Daca vrei sa te si joci, urca bugetul pana la minim 2000, altfel cam arunci banii degeaba, si mai ales pe un sistem preasamblat.

| PesPuma2013 explică (pentru Osirius):

Ok

| Osirius a răspuns (pentru PesPuma2013):

Aceeasi porcarie de placa video de 2 lei, iar i3-ul ala e tot un dual core scump care nu face fata la jocurile mai noi (cel putin nu alea open world in genul GTA).

Pentru 1800 lei ti-am facut un wishlist :
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/921059/

Iar daca mai vrei sa economisesti niste bani, poti sa gasesti carcase de 2 lei SH, chiar si mai vechi, sa nu mai dai banii pe una noua (e totusi o tabla gaurita) si sa mai plusezi la placa video (responsabila 80% in jocuri).
Daca nu te pricepi deloc la asamblat, pentru o suma de 50 lei ai si asambarea sistemului.

@cocisemanuel, vorbesti prostii ori esti vreun fanboy care n-a avut altceva decat Intel si (i)nVIDIA. AMD a oferit intotdeauna cel mai bun raport pret/performanta. Da, si eu vreau i7 4930k, dar nu-mi permit si raman la AMD, de 3 ori mai ieftin, cu performante asemanatoare si mai bun in multi threading (ca de asta iei i7, nu ca sa te joci).

Apropo, asta :
http://www.pcgarage.ro/......35ghz-box/
face cat un dual core Intel + o placa low end nVIDIA si tot iesi mai ieftin.