| Oston a întrebat:

Metin vs WoW

Tot timpul vad pe diverse forumuri cum jucatorii dezbat de ce este metin mai bun decat wow, dar si invers.
Eu sunt de parere ca Wow este cu mult superior lui Metin, iar ca sa imi sustin punctul de vedere, o sa aduc urmatoarele argumente:

1. Pot spune ca dupa o saptamana de jucat metin ma plictisesc de fiecare data. Qesturile sunt cam nasoale si plictisitoare. Sa nu mai zic ca aproape tot timpul de bati cu diverse animale.
In WoW, qesturile sunt mult mai variate, nu trebuie tot timpul sa te bati.
2. Metin are o grafica cat de cat decenta, dar nu se compara cu grafica WoW setata pe Ultra.
3. In metin poti calari doar cai si inca un animal care seamana cu un urs, pe cand in wow poti calari multe alte animale. Sa nu uitam de faptul ca poti zbura cu dragoni.
4. In metin, la fiecare nivel, se intampla cam acelasi lucru, in WoW nu. De exemplu, de la lv50 in WoW te poti face Dark Knight.
5. PvP-ul din Metin e slabut fata de cel din WoW.
6. WoW a aparut undeva prin 1993 - '95 daca nu ma in sel, in timp ce Metin a aparut prin 2004, deci incetati sa mai credeti ca Metin a fost copiat, de fapt WoW a fost copiat.
7. Pe metin sunt foarte multi hackeri care nu sunt prinsi, am un prieten care a facut hacking linistit, in timp ce pe WoW treaba e diferita.
8. WoW are mai multe caractere si rase, sa nu mai spunem ca sunt impartite in Alliance si Horde.
9. Raid-ul este cu mult superior breslei din Metin.
10. Incetati sa spuneti ca WoW nu este free, daca stii de unde sa-l download-ezi este free, si nu ajunge la 30GB, eu am Cataclysm si ajunge la 15.9GB. Nu trebuie sa stai foarte mult la instalare, download-ul dureaza maxim 2h30min daca ai un internet bun, iar instalarea maxim 40min.
11. Metin are in jur de 20 de harti, pe cand WoW are sute de harti.
12. Metin are cateva sute de servere private in toata lumea, WoW are cateva sute de servere private in fiecare continent.

Cam atat am avut de zis. Daca vreti sa imi aduceti argumente contra, cu mare drag le astept, atata timp cat PUTETI VORBI INTR-UN LIMBAJ! DECENT!

1 răspuns:
| raikidd a răspuns:

happy intre wow si metin castiga SIGUR wow pentru ca pe wow doar pe servere oficiale 10+milioane de playeri care platesc bani sa se joace, ADEVARATA intrebare este Guild Wars 2 sau Secret World VS WoW