| Trollus a întrebat:

Metin2 Vs. World of Warcraft

Salut

Metin se poate compara cu WoW? ( Never Ever)

Sa va explic:

1. Incepand cu, caracterele iti poti face doar 4 clase si poti avea max 4 caractere pe un cont pe cand la wow poti face mult mai multe caractere din mult mai multe clase.
2. Grafica este nasoala la metin.
3. Au aparut aceste hack-uri care ma enerveaza la culme. desi in regulament spune clar ca nu ai voie sa folosesti hack ei folosesc hack si mai rau nimeni nu le face nimic.la wow nu prea sunt hack-uri si esti foarte repede prins
4. In metin2 exista forte putine meserii din care poti obtine doar iteme de genu pesti, perle, sau minereuri pe cand la wow ai Blacksmithing, Jewel Crafting, Leather Working, Skinning, Tailoring, Mining, Alchemy, Herbalism, Enchanting, Fishing, Cooking, First Aid, etc.
5. La metin2 poti calari doar cai pe cand la wow poti calari si cai, si mamuti si alte animale si poti zbura cu dragoni si alte creaturi.
6. Gameplay-ul lui wow este mult mai complex si mai amuzant. metin e sec, simplist, cu continut putin, si prin urmare devine repetitiv foarte repede.
7. Engine-ul grafic folosit pentru crearea lumilor din Metin are potential, modelele 3D par creeate la norma, si au un aspect deranjant care zgarie retina si o face sa sangereze in timp ce WoW foloseste maiputine poligoane dar texturile sunt mai de calitate, iar grafica ingrijita observandu-se faptul ca la joc s-a lucrat din pasiune, nu din obligatie.
8. Nu poti compara Gameforge cu Blizzard.
9. Dupa un calcul facut de GameForge toate metinurile oficiale si toate privatele la un loc au peste 7 mil de jucatori intre 7-8mil iar conform Blizzard, primul WoW Burning Crusade are 11 mil de jucatori lol.Si faza culmea e ca la WoW se plateste si la metin nu dai niciun ban.
10.Metin are 1.5gb si WoW are 16-20Gb. (concluzie: cum pot uni sa spuna ca metin are grafica mai faina decat cea de la wow (fail) )
11.In metin exista doar cateva harti in jur de(13-16)pe cand la WoW sunt zeci de harti doar pe un singur continent deci de fapt sute de harti.
12.Metin are sute de servere private in toata lumea.Pe cand WoW are sute de servere doar in Europa!
13. Aaaa si inca ceva cate celebritati joaca WoW? Multe : Mila Kunis, Macaulay Culkin(din singur acasa), Jay Mohr, Trey Parker, Vin Diesel, Matt Stone, Verne Troyer, Mr. T, Dave Chappelle, William Shatner, Adrianne Curry (prima castigatoare Next Top Model din America), Cameron Diaz (a spus si pe ce realm joaca, pe original bineinteles ), Jessica Simpson (asa spune MTV), Jay Mohr, Ozzy Osbourne. Mai vreti?
14.Cate celebritati joaca Metin2? Niciuna ma intreb de ce...
15.Majoritatea copiilor se joaca metin deoarece jocul este facut si in limba romana iar WoW este doar in engleza.
16.Ei spun "Ce? wow? pff jocu ala e naspa rau, grafica praf, Putini playeri Etc." De ce spun asta? E grea engleza tata :)) (Mare e si invidia asta)
17.In wow poti merge cu barca poti innota, poti zbura...iar in metin? Mda...Metin cel mai tare joc _! _
18.Metin PvP:
http://www.youtube.com/watch?v=_3J28Ye86Ko
http://www.youtube.com/watch?v=egr91KiAoyQ
WoW PvP:
http://www.youtube.com/watch?v=aPZjxGMl860
http://www.youtube.com/watch?v=tnq1M9jN5cY
Concluzie:Va las pevoi :)))
19.A si inca una pentru astia cu gura mare:

Title Total US/EU play hours July 2011 thru Jun 2012

League of Legends 1, 292, 502,456
World of Warcraft 622, 378, 909
Minecraft 371, 635, 651
Heroes of Newerth 184, 520, 156
Diablo III 172, 907, 605
Battlefield 3 171, 852, 550
MapleStory 165, 503, 651
StarCraft II 163, 980, 293
World Of Tanks 145, 702, 931
Call of Duty: Modern Warfare 3 126, 754, 082

Oaaaaa... Unde e Metin? ( aa am uitat doar copii astia care au sub 10 ani se mai joaca si cei care nu vor sa paraseasca acest joc din simplul fapt ca mai demult au spus ca metin e cel mai tare joc iar wow e praf. Good Job.
Sfatul Meu: Lasa-ti metinul pe mana copiilor de 10 ani si apucati-va de un joc din lista asta daca tot va credeti asa mari "GAMERI" si le stiti pe toate.
20.Si multe alte motive

Oricum, dupa toate acestea ramane aceeasi intrebare banala Metin sau WOW?

Răspuns Câştigător
| Flaviux3 a răspuns:

WoW nr. 1

3 răspunsuri:
| har a răspuns:

Deacord...eu m-am saturat sa le explic celor cu metin2 ce si cum ca o tin pe a lor metin e cel mai tare dar e praf, wow e adevaratul joc aici

| Mihaimike9999 a răspuns:

Ba eu nu citesc ce ai scris tu fiindca e prea mult.Am auzit ca acu si LoL de ceva, dar dintre WOW si mt2(depinde ce metin ) eu zic ca metinul este mai usor de inteles si wow e greu de invatat.Dar e mai misto wow deoarece are ceva graphica.

| Radu_Botosan_1994 a răspuns:

Buna comparatie. Sunt total de acord. Frate! Vad purandei ce stau cu zilele sa joace cretinul ala de joc numit Metin2. Sa fiu sincer l-am jucat cateva ore. Devenea din ce in ce mai monoton si obositor.In schimb wow il joc de 4 ani(nu obsesiv dar il joc... Si inca e palpitant).