| SergioRamos a întrebat:

Mi-am descarcat minecraft de curand si-mi da eroare!
Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 26.11. 2014 08:36

Minecraft: Minecraft 1.0.0
OS: Windows 7 (x86) version 6.1
Java: 1.7. 0_71, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation
LWJGL: 2.9.0
[failed to get system properties (java.lang.RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.)]

org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:237)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:644)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 9c5a0b9 ----------

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Problema ca sa joci Minecraft cere grafica 3D (daca nu ai instalat Driverul la placa video poti juca jocuri 2D).
2 La minecraft trebuie sa instalezi si Java ca sa iti mearga.
3 Ca sa instalezi Drivarul la placa video se face un un CD/DVD sau pe site producatorului.
Daca nu stii instaleaza acest program dai scanare si dai Actualizare/Update la Drivarul la placa video si dupa ce dai restart iti va merge cu siguranta.

http://www.iobit.com/driver-booster.php

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Dezinstaleaza driverul video actual, descarca ultima versiune de pe siteul producatorului si instaleaz-o.