| Raducu_Marian_Boace_1989 a întrebat:

as dori sa stiu daca este vreo metoda sa repar eroarea la minecraft :
Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 10/13/14 9:29 AM

Minecraft: Minecraft 1.2.1
OS: Windows XP (x86) version 5.1
Java: 1.7. 0_15, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation
LWJGL: 2.9.0
[failed to get system properties (java.lang.RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.)]

org.lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:244)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:230)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:650)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT f2661c56 ----------

PS: Am windows 7

9 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Instaleaza Drivarul la Placa Video.
2 Dupa aceea Instaleaza Java.
3 Dai un restart si intra in Minecraft si vezi ca merge.

4 Daca nu stii sa instalezi Drivarul la placa Video.
Descarca acest program si dai Update la placa ta Video. (Driver Booster).
http://www.iobit.com/driver-booster.php

Mult Succes!
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Raducu_Marian_Boace_1989 explică (pentru DragomirMihail2020):

Cum folosesc programul?

| Raducu_Marian_Boace_1989 explică (pentru DragomirMihail2020):

Nu imi merge? Oare are ceva daca am debifat ultima casuta?
Te rog spune-mi!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Raducu_Marian_Boace_1989):

1 Se instaleaza programul.
2 Cand deschizi Driver Booster apesi pe Butonul Scanare.
3 Dupa ce s-a terminat scanarea dai Update (Instal) si iti instaleaza Driverul o sa iti dai seama dupa ce ai dai click Update astepti cateva minute si gata.

4 Acest Program are Trial (60 instalari) deci functioneaza ce faci tu nu este vina mea.
5 Daca dai la toate install si vezi ca prima data scrie asa:
Descare... si dupa aceea Instal... astepti dupa ce s-a terminat cu toate instalarile.

6 Dupa ce ai terminat cu toate instalarile se da un restart la calculator/ laptop oricine stie asta.Desigur ca nu mai dau drumu la discutie la acest lucru ca este sub inteles acest lucru.
Odata ce ai Instalat Toate Driverele indiferent ce Driver la calculator se instaleaza se da un Restart.

Raspunsul la intrebarea a doua este asa:
Ai debifat Obtiunea aceea cu inchiderea/restartarea calculatorului dupa ce s-a terminat de instalat acele Drivere.

| Raducu_Marian_Boace_1989 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am debifat ceva cu install security sau ceva in gen... Si am scanat si a zis ca toate driverele sunt perfecte...

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Raducu_Marian_Boace_1989):

Atunci toate Driverele tale sunt la zii si te poti Juca.
PS:Vezi cu Display Click dreapta pe desktop =Properties=Settings=Revolutia
EX:Trebuie sa fie mai mare 1680-1050.
Jocurile gen Minecraft cer si o rezolutie mai mare altfel cu 400-800 abia joci sau nu te lasa.

| Raducu_Marian_Boace_1989 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am windows 7 proffesional... cum dau la rezolutie?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Raducu_Marian_Boace_1989):

Iti dau un videoclip ca prin indicati vad ca nu te pricepi? PS:Video este in engleza.
https://www.youtube.com/watch?v=Nj0RT8yVlUA

| Raducu_Marian_Boace_1989 explică (pentru DragomirMihail2020):

Deci am facut si ce a facut acolo si nu merge... Am dat update prin windows update si tot nu imi merge... Ce dumnezeu are?
Rezolutia mea e maxim pana la 1024 x 768... Ce pot face? Daca e cumva sa vorbim prin skype si dau partajare sa vezi despre ce este vorba sad