| pierduta a întrebat:

Mi-am dus laptopul la un service sa-mi schimbe windowsul, mi-au instalat un windows 7 si mi-au spus ca nu cumva sa fac un update. Sistemul mi-o cere, ce se intampla daca totusi o fac?

Răspuns Câştigător
| Spaz472 a răspuns:

Trolling..nu ti-au bagat windows 7 original fii atent cauta pe google windows 7 loader instalezi pe cati biti e si apoi faci update numai dupa ce e "loaded" okay? nu face update ca o sa gaseasca ca e piratat fac cum ti-am zis ca o sa mearga asa il am si eu. Succes! Si m-as astepta si la o funditabig grin, daca ai nelamuriri sa ma anunti!

19 răspunsuri:
| Spaz472 a răspuns:

E bine, ce fel de service era? Sa nu iti fi umblat prin sistem dar oricum sunt curios ce fel de blue screen primesti cam ce scrie?

| pierduta explică (pentru Spaz472):

Deja e cam totuna ce fel de serivici era, din cate observ nu e mare branza de capul lor, in fine.din senin mi se blocheaza tot si pe urma apare o pagina scrisa intreaga care incepe cu ceva de genu: Windows has shut down to prevent damage to your computer. si culmea e ca mi se intampla cam la fiecare ora.

| Spaz472 a răspuns (pentru pierduta):

De unde esti? ar trebui sa iti reinstalezi windows-ul singur zic eu e foarte usor si stii ce faci probabil au windows vechi si ti-au dat teapa...pot sa intreb cat ai platit? nu e neaparat sa imi raspunzi.

| pierduta explică (pentru Spaz472):

Oricum habar n-am cum trebuie instalat un windows, sunt total pe dinafara. aveam windows xp pe el varianta veche, si am zis sa-l schimb cu un windows 7 pentru performante mai bune si m-am ales cu mai multe pe cap. 50 de lei

| Spaz472 a răspuns (pentru pierduta):

Frate aia te-au trolat rau de tot iar xp e mai bun la performanta decat 7 ca are cerinte mari 7 dar e treaba ta eu in momentul asta mi-as pune xp dar nu mai am drivere-le de la pc ca cu 7 face update automat la instalare si iti ia driverele dar ma rog...e foarte usor sa il instalezi nu ai ce gresi ca nu faci mai nimic sincer la xp e mai greut dar la 7 bagi dvd-ul apesi next next selectezi partitia si finish apoi stai 30 de minute chiar mai putin si gata, ai windows nou happy eu asa as face daca nu incerci nu invetiwinking dai 2 lei pe dvd windows 7 iti dau eu t o r r e n t bun sau daca esti din Buzau ne intalnim (ceea ce nu cred).

| pierduta explică (pentru Spaz472):

Nu, nu sunt din Buzau. chiar nu ma incumat, si chiar nu-i nici o cale sa rezolvi treaba asta cu blue screen error fara sa mai reinstalezi windowsu, deja am niste nervi, de am zis ca-l arunc pe geam?

| Spaz472 a răspuns:

Fa update la drivere la toate si apoi sa imi spui daca iti mai apare e posibil sa fie din windows sau de la orice piesa din sistem.

| pierduta explică (pentru Spaz472):

Si unde gasesc eu alea toate driverele?

| Spaz472 a răspuns (pentru pierduta):

Da in bara start>RUN si scrii dxdiag acolo o sa vezi ce ai in pc placa video procesor etc. apoi te duci la mister google.ro si scrii spre exemplu Ati Radeon 3200 Series 1gb driver download si iti intra pe la amd spre exemplu la mine si dai download auto detect and install si aia faci asa la fiecare nu e greu.

| pierduta explică (pentru Spaz472):

Bine, sa zicem ca ma apuc sa le descarc. si ce fac cu variantele vechi?

| Spaz472 a răspuns (pentru pierduta):

Astea noi se pun peste alea vechi

| pierduta explică (pentru Spaz472):

De aia intreb ca mi s-a spus ca s-ar putea ca eroarea asta sa-mi apara si atunci cand descarci un driver nou, ramane cel vechi. si ca poate fi si asta sursa problemei.

| Spaz472 a răspuns (pentru pierduta):

Nu ramane cel vechi, cel vechi se sterge automat la instalarea celui nou.

| pierduta explică (pentru Spaz472):

Bine, mai vad eu. multumesc pentru timpul alocat!

| pierduta explică:

Nu de alta dar am dat si de faimoasa blue screen error. Cu update-u si toate astea as putea sa remediez si aceasta problema sau e de alta natura?

| Spaz472 a răspuns (pentru pierduta):

Ar trebui sa faci un backup sa il tii undeva prin partia D adica nu cu windows-ul si in caz de ceva deschizi backup-ul si totul revine ca la inceput asa fac eu sa nu mai instalez windows. dupa ce l-am instalat am facut imediat backup iar daca vreodata trebuie sa il reinstalez deschid backup si revine cum era la inceput...simplu!

| pierduta explică (pentru Spaz472):

Idee n-am, am facut un system restore, crezand ca scap de beleaua asta. dar tot imi face figuri. acum ma uit, cica windowsul e activat...

| Spaz472 a răspuns (pentru pierduta):

Oricum stai chill ca nu ai ce sa patesti de la update dar vroiam sa te intreb, de cati biti e windows-ul si ce ram ai pe el?

| pierduta explică (pentru Spaz472):

32 bit, 2.00 GB