| Iulianpatrascuiulimihai a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul si n-am cd la placa de sunet si nu-mi merge sunetu la pc de loc nici muzica nimic. acum catva timp mi-a instalat windowsul cineva si mi-a instalat niste programe de pe net si mi-a mers sunetu numai stiu cum se cheama programele. va rog frumos sa-mi spuneti si mie ce programe as putea instala ca sa-mi mearga sunetu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slimdriver se numeste programul scuze.Am mancat din litere ca m-am saturat de cartofi. laughing

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii slmdriver pe google.Descarci programul, il intsalezi si scanezi cu el.
Iti va detecta toate driverele lipsa sau deupdatate.In dreptul fecaruia ai optunea de update, le updatezi pe toate rand pe rand. desigur ca printre ele se afla si driverul standard de sunet, Restartezi c-ul si vei avea sunet, iti va aparea jos in dreapta langa ceas acea iconita cu sonorul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Slimdriver se numeste programul scuze.Am mancat din litere ca m-am saturat de cartofi. laughing

| andrei690 a răspuns:

Dai la start iar la run scrii dxdiag. apoi o sa iti apara informatii despre pc tau, dai la sunet si iei numele cipului de sunet apoi cauti pe net : Driver pentru... (... completezi cu numele respectiv happy )