| Cosmin3926 a întrebat:

Nu am PS4 dar am un PC cu : 4GB (ram), sistem de operare pe 64 biți,placa video GTS 250, un cooler gălăgios si un procesor Intel Core i5.

Spuneți ce credeți că ar fi mai bine să cumpăr? Alegeți un număr si spuneți de ce mi-ați recomanda!

1. O placa video GIGABYTE GeForce® GTX 750 Ti OC WindForce 2X, 4GB GDDR5, 128-bit si un cooler care nu face gălăgie. Apropo. Dacă îmi iau placa asta video pot să îmi cumpăr si să-mi pun, pe lângă placa asta video, un 8GB(ram).

2. Un PS4 cu jocurile : Fifa 17 si WWE 2016.

Sper să mă ajutați cât mai mulți cu câteva sugestii si desigur o motivație! :-D

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa Video GTX 1050 TI ( e de doua ori mai performanta decat GTX 750 TI ) + 8GB Ram

| Cosmin3926 explică (pentru CPAElites):

Placa să fie dotata cu 8GB(ram) sau trebuie să pun eu separat?

| CPAElites a răspuns (pentru Cosmin3926):

8GB Memorie ram si placa video GTX 1050 TI cu 2gb sau 4gb vram..Nu conteaza memoria video!

| Cosmin3926 explică (pentru CPAElites):

Am inteles. Problema e ca nu sunt eu cel mai bun in pc-uri

| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, eu iti recomand sa iti iei un PS4 sau un Xbox One cu acele jocuri, deoarece scutesti si niste bani, s-au mai ieftinit in ultima vreme, si poti rula fara lag orice joc vrei tu, da, sunt mai scumpe jocurile de consola, dar presupun ca nu vrei sa iei 100 jocuri, iei ce le mai tari titluri happy, eu iti recomand un PS4, acum depinde si ce editie vrei sa iei, cea normala, Slim sau Pro (Cea mai buna din ce am inteles), e decizia ta. Sper ca te-am ajutat big grin

| Țoglă a răspuns:

Îți recomand un PC să ai. Pe PS4 te vei plictisi doar cu acele jocuri.
Pe pc rulezi orice joc vrei tu și navighezi internetul mai ușor și fără limite.

| Cosmin3926 explică (pentru Țoglă):

Dar pot lua si alte jocuri!

| Tigrrr a răspuns:

Eu votez pentru Xbox One, dar (2) este PS4 stiu, eu as vota pentru xbox one daca ar fi, e forta il am si eu nu merge nici pic de lag mi se misca in 1080p60. Sper ca te-am ajutat.