| iustin987 a întrebat:

Pe dragon city cum imi vor iesi urmatorii dragoni:-armadilio
-soccer
mirror

Dau funda daca vor merge

Răspuns Câştigător
| BSergiu a răspuns:

-Armadilo dragon se face din Jade dragon +Star dragon.
-Soccer dragon se face din Medieval dragon + Alpine dragon.
-Mirror dragon mi-a iesit din Gummy dragon + Cool fire dragon.

69 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GBoB a răspuns:

Mie mi-a iesit soccer din spicy+moose
ordinea asta

| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

Ce combinatiie trebuie sa fac pentru : Dark dragon, Legendar dragon si Cool fire dragon? Dau funda

| Andrei_Cojocaru_1990 a răspuns:

Ce dragoni trebuie sa pun la inperechet ca sa scot dragonul legendar sau dragonul messi ala care are o minge

| Dilematix2209 a răspuns:

Mirror=cool fire+soccer

| comicu a răspuns (pentru Dilematix2209):

Sall bA
a trebuie sa dai 5 gems ca sa-ti iasa ca eu am combinat in ordinea asta soccer+cool fire

| tacamaca1 a răspuns:

Fa cu boost breeding dark + water si da pirate daca ai luck castigi la daily bonus

| StanciuDaniel1990 a răspuns:

Eu folosesc http://dragoncitycheatool.blogspot.com/ ca sa-mi dea gold, mancare si gems :D

| Ene_Bogdan_1995 a răspuns (pentru StanciuDaniel1990):

Du-te ma... ca trebuie sa fac ala de pe SharkyFiles...nu e gratis:l

| Graur_Mihai_1997 a răspuns (pentru StanciuDaniel1990):

Da nu pot sa-l descarc ce trebuie sa-i fac

| alin1212121 a răspuns:

Armadilo dragon se faca pe jade

| dan82002 a răspuns:

Sal eu am dragoni sooccer gumi armadilo si cool fire din cate stiu sunt rari ce dragoni legendari as putea face din ei

| Andrei_Razvan_1995_PYh0 a răspuns (pentru dan82002):

Eu am obtinut legendar din armadrilosi cool fire

| Doritza_Marius_1987 a răspuns:

Salut ma cheama marius si joc dragon city va rog frumos cum fac dragonii cactus, spicy, icecube, mojito, ice cream si poo cum le-am gasit numele la oua asa am scris va rog ajutati-ma

| SimpluAndrei a răspuns (pentru Doritza_Marius_1987):

Singurul dragon rar de acolo este poo in rest merge

terra+nature=cactus sau tropical incearca
fire+nature=spicy sau firebird
water+ice=icecube sau icecream
nature+ice=mojito sau dandelion
incearca pana iti ies si daca vrei soccer
alpine+vulcano sau invers
alpine=terra+ice s-ar putea sa iti iasa si snowflafe incearca

Răspuns utilizator avertizat
| Faur_Julia_1998 a răspuns (pentru Doritza_Marius_1987):

Pai vacii asa catus il obtii din terra cu natura, icecube il obtii din dragon water cu ice dragon, gheata cu natura mojito, din gheata cu apa obtii ice cream dragon,

| Faur_Julia_1998 a răspuns (pentru Doritza_Marius_1987):

STIU cum potii sa facii soccer dragon din vulkan dragon cu alpin dragon

| Ionutturcea11 a răspuns (pentru MakeLoveNotWar):

Mojito se face din Nature Dragon+Ice Dragon

| Andrei_Cojocaru_1990 a răspuns (pentru MakeLoveNotWar):

Salut TPU

ce dragoni trebuie sa pun la inperechiet ca sa scot un dragon legendar? am lvl 17 si nu stiu cum ajutati-ma daca stiti cuva va rog

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Cojocaru_1990 a răspuns (pentru MakeLoveNotWar):

Ok dar cum fac dragonul gumy

si daca pun la inperechiat gummy si cool fire ese legendar

va rog ajutati-ma dau funda big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Doritza_Marius_1987 a răspuns:

Ma ajutati

| Doritza_Marius_1987 a răspuns:

Ma ajutati pe dragon city

| Doritza_Marius_1987 a răspuns:

Stiu cum se face drgon zombi din robot dragon+laser dragon/gold dragon/paladin dragon atata stiu

| Doritza_Marius_1987 a răspuns:

Stiu cum se face dragonu zombi daca vreti va spun

| Iulian_Toni_1975 a răspuns:

Armdilo -mercuri si terra soccer-flaming rock + ice dragon

| Florin_Alex_1999_xAHU a răspuns:

Coofire plus coolfire sau armadilo plus armadilo ori gumy plus gumy

| Alexandru_Misha_1999 a răspuns:

Dar ce iese din ninja+medieval?

| dragonishu a răspuns:

Raspund pentru porumboi david funda se da pe TPU la cel mai bun raspuns nu in dragon city

| mihaipantera67 a răspuns:

Legendar + crystal = pure
pure + fire = pure fire
pure + terra = pure terra
pure + nature = pure nature
pure + ice = pure ice
pure + metal = pure metal
pure + darck = pure darck
pure + sea =pure sea
pure + electric = pure electric
and pure + legendary =?

| Graur_Mihai_1997 a răspuns (pentru mihaipantera67):

Mie numi ies am pus de 2 ori si mi-au iesit dar dupa aia nu miau mi isit

| Fcdb_Ionut_1999 a răspuns:

-Armandilo Jade dragon+Star dragon
-Soccer dragon Moose+Blizzard
-Mirror dragon nu poti sa-l faci ca acum trebuie sa combini 2 puri ca sa-ti iasa unul legendar!
FUNDA?

| Marius_Florin_1997 a răspuns:

Mediaval dragon +alphine dragon => armadrilo\\\ cool fire+gumy=> mirror\\\ Ice+cool fire => soccer dragon sansele st de 80%

| Centru a răspuns:

Eu am combinat Cool -Fire cu Soccer sau Soccer cu Cool-Fire si mi-a dat Crystal Dragon. Incearca si tu. Pentru mirror poti folosi Gummy cu un dragon rar. Funda?

| Dinga_Florin_1977 a răspuns:

armadilio + soccer dragon=mirror
jade+star=armadilio
alpine+medieval=soccer
daca dai funda iti mai spun mai multe ca eu am toti dragonii! funda?

| Munteanu_Bogdan-Ionut_1979 a răspuns:

Cum sa creez dragonul Armandillo?

| madalin678 a răspuns:

Intra www.dragoncityguide.com si vezi acolo cum sa faci cei 4 legendari si altele armadilo soccer purii se fac din combinatiile cu dragoni legendari si da-mi fb tau sa vad ce dragoni ai fb meu este Ionut mocanu. Primesc funda

| BogdanAndriesA a răspuns:

Care stie cum pot face rost de soccer dragon care stie dau funda

| Andrei_Cojocaru_1990 a răspuns (pentru BogdanAndriesA):

Dragonul Soccer se face din : Ice dragon + Bizzad dragon funda?

| Vasile_Beny_1996 a răspuns:

Pentru a i-l facea pe miror drebuie sa bagi pa col fier si gumi

| Gabor_Ady_1974 a răspuns:

Pui de dragon socer