| AndreiCristianul a întrebat:

Pe minecraft nu pot intra deloc! bad video card drivers... am incercat totul.
daca puteti sa ma incercati
aaa si inca ceva sa-mi spuneti si mie ce cerinte de sistem are big grin

Răspuns Câştigător
| Dorian_Felecan_1998 a răspuns:

Nu iti merge din cauza placii video
uite aici ceriintele
Generic PC
Windows XP SP3
AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 4200+
2. 20Ghz, 2. 00GB of RAM
NVidia GeForce 6200

2 răspunsuri:
| gamestoper1998 a răspuns:

Pai da dar eu am amt athlon de 1, 4 ghz 1gb ram placa video nVIDIA gforce de 128 mb ram si merge bine prima oara un pic sacadat dar cand se fixeaza grafica merge chiar bine.Eu zic sa iti iei ultimul driver, doar scrii pe net:nVIDIA gforce fx5200 latest driver sau daca ai alta placa video scrii placa si cauti ultimul driver pentru placa ta video. Daca as stii si ce placa ai ti-as da eu link spre aceea pagina cu driverul.

| AndreiCristianul explică:

Aha, eu am xp sp2 nu sp3 merci mult!