| JoinT2000 a întrebat:

Pe Romania Roleplay care sunt raspunsurile corecte a urmatoarelor intrebari :

1.Ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay?

a.Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay.

b.Nu, ca poate tu faci non-rp si eu sunt un mare roleplayer si vorbesc pe /b.

c.Da, ai voie sa ignori chat-ul OOC intr-o actiune roleplay insa in cazul in care un admin iti cere anumite detalii pe acel chat trebuie sa-i raspunzi neaparat.

2.Care dintre urmatoarele situatii este realizata incorect.

a.Sa scoti un Ak-47 din portbagajul masinii si sa-l vinzi

b. Dupa ce ai fost electrocutat de catre tazer-ul politistilor sa te ridici de la pamant si sa fugi

c.Sa faci pe cersetorul in fata garii unde este foarte multa lume

3.In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire?

a.Niciun raspuns nu este corect, regulamentul nu prevede asa ceva
b.Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva

c.Da deoarece asa sporesti roleplay-ul si le dai de munca
ofiterilor

4.Ai voie sa folosesti /cad in scopuri personale?

Da, daca nu am alte alternative.

Nu, doar daca detin o companie si vreau s-o promovez.

Daca vreau sa-mi vand masina, pot sa folosesc.

5. Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi?
Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.

Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.

Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.

6.Este permis sa anunti ca vinzi arme sau alte obiecte ilegale pe cai publice(In ziar, radio etc. /ad /cad)?

Da, daca folosesc caile ce imi ascund identitatea.

Da

Nu

7.Ai voie sa ai mai multe conturi?

Doar unul.

Da, cate vreau, dar fara sa-mi transfer bunuri unul de pe celalalt.

Maxim doua conturi.

8.Care dintre urmatoarele anunturi este corect?

/cad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00

/ad Vand plante etnobotanice, 500$ 10 grame de Marijuana si altele la numarul afisat.

/cad Il rog pe jucatorul cu ID 71 sa-si deblocheze PM-ul pentru a-l putea contacta

9.Un jucator vine la tine, te loveste fara roleplay si incepe sa te injure pe /b. Care este atitudinea cea mai corecta pe care trebuie sa o ai?

Fac roleplay ca scot un pistol, il impusc si-i dau Character Kill

Folosesc comanda /q, intru de pe alt cont si-mi bat joc de el

Folosesc comanda /re pentru a-l raporta si daca nu mi se raspunde ii fac un raport pe forum


10.Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic?

Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.

Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.

Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.



Dau funda + Vot plz!