| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care joaca league of legends, imi puteti spune si mie ce inseamna ap carry, ad carry, si imi puteti zice si alte denumiri care mai sunt? cum ar fi ceva cu AP sau nu mai stiu exactc, deci ce se foloseste mai des.
A si ce inseamna tank,ss, etc.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NopeCheers a răspuns:

1.Ap carry-Attack Power- Carry - Adica Mage gen Malzahar, Annie, Syndra, etc... multi alti.
2.Ad carry-Attack Dammage- Carry - Adica Range AD gen Caitlyin, Draven, Ashe, etc...multi alti.

AD-Attack Dammage
AP-Attack Power
Tank-Sunt acei oameni care joaca eroi care se baga in fata si incaseaza dammage-u pentru ceilalti in timp ce ai lui dau pe inamici.
SS-cand inamic-u a plecat de pe parte si nu stii unde e...
etc-etcetera happy
Cam atat daca mai e ceva da-mi mesaj + fundita happy