| Gheorghe_Alexandru_1997 a întrebat:

Placa de baza Gigabyte F2A85X-D3H, socket FM2 + Procesor amd a8 5600k quad core 3.6 + Msi Radeon HD 7850 2gb + 8gb de ram 1600 MHz ESTE UN CALCULATOR BUN DACA IL FAC? ...Merg toate astea impreuna?

Răspuns Câştigător
| alecs89 a răspuns:

Da merg toate. Procesorul acesta il am eu si isi face treaba de minune dar ii trebuie un cooler mai mare. Cel stock e mic si nu il raceste cum trebuie.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Merg dar mai bine iti cumperi ceva mai bun.
Placa video si memoria ram sunt bune, dar platforma placii de baza, nu.
Incearca sa cumperi AM3+, ceva de genul Asrock 970 Pro3 + FX-4300 sau chiar FX-6300.