| Anonimus247nmn13 a întrebat:

Pt cei ce au jocul Rome Total War II
la mine jocul merge foarte enorm de greu cu viteza melcului
acestea de mai jos sunt proprietatile pcului meu nu inteleg cauza de ce merge jocul atat de greu poate stie cineva sau poate i s-a intamplat happy

deci am asa...
Sistem:
Evaluare : 4, 0 index experienta windows
Procesor : Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2. 50GHz
Memorie instalata(RAM) : 4, 00 GO ( 3, 00 GO utilizabile)
Tip sistem : Sistem de operare pe 32 de biti

Procesor : calcule pe secunda
Memorie (RAM) : Operatiuni de memorie pe secunda
Grafica Jocuri : Performanta grafica jocuri 3D si activitati specifice
Hard disk primar: rata de transfer date disk
Windows 7

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Destul sa spui asa :
CPU -- valoare
GPU -- valoare
RAM -- valoare
Windows -- 7, 8, XP

La tine :
CPU -- Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2. 50GHz

GPU -- nu ai pus nimic
RAM -- 4 GB
Windows 7.

Utilizezi numai 3 GB RAM chiar daca ai 4 din cauza ca windows'ul e pe 32 bit happy

Pai sistemul tau e pe la minim cu jocul. Schimba rezolutia, opreste de fiecare data '' v-sync '' si '' anti-analising '', opreste programele, ruleaza numai jocul, nu si chrome etc.

| Anonimus247nmn13 explică (pentru N0xEterniS):

De unde opresc v-sync si anti-analising?

| BlackNinja a răspuns:

Spune-ne exact:
CPU(procesorul)
GPU(placa video)
RAMUL

Ne-ai spus doar despre procesor si despre ram.Ar trebui sa ne spui si placa video.

In orice caz, joaca jocul pe o rezolutie mai mica si foloseste doar setarile "low" ale graficii.Dezactiveaza neaparat Anti-Aliasing si V-Sync deoarece iti fac jocul sa mearga foarte greu.

| Anonimus247nmn13 explică (pentru BlackNinja):

Am facut cum mi-ai zis am dezactivat alea 2 lucruri si am jucat la grafica pe Low. am facut cele 3 misiuni de la prorolgue si cand imi incep campania mi se tot blocheaza jocul si nu mai pot juca deloc!
imi suna apa in cap de nervi ce sa fac oameni buni? pc-ul e nou si e windows7 cu ativirus 6. dar ma enerveaza ca a inceput sa se blocheze si din sfaturile voastre jocul merge UN PIC mai bine si mai repede