| Sergiust a întrebat:

Puteti sa-mi recomandat-i un PC in bugetul de 11-15 milioane care sa duca Fortnite.
, Gta 5 si Cs:go astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

1599 doar http://bit.ly/2EI5JpM printre cele mai ieftine (cel mai ieftin si ok) cu placa integrata dar suficient de buna sa-ti suprasolicite fortnite; ii pui pe viitor o memorie ram sa fie dual channel si-o placa video dedicata si ala e. Si-ti permite si upgrade la procesor intre timp. Depinde ce setari si cate fps speri sa obtii tu pe fornite.

4 răspunsuri:
| Kushhh a răspuns:

Pentru gta 5 si fortnite iti trebuie placa video dedicata.
In bugetul de 1500 lei vei putea juca doar csgo in 30-40 fps.

| Kushhh a răspuns (pentru CM7YRE):

Ehh, sau asa, insa nu prea recomand pc-urilor ieftine ( fara racire prea wow ) laughing

| CM7YRE a răspuns (pentru Kushhh):

Tehnologia amd (n-o laud, chiar sunt "anti amd") ...plus 16 gb ram pe dual channel, sa dai placa video integrata ..sa-i dai 2 gb de ram din bios..deja duce foarte bine. Macar pe low, cel mai probabil duce orice joc. Cu un Wraith ca racire.e destul. Dar ai dreptate 'nu recomand'. Totusi, daca oamenii nu au buget, "mai bun in banii aia" n-ai cum, decat sh sau alte variante.