| Shrek32154 a întrebat:

Sa ma lamuresca si pe mine cineva cu povestea in Gta San Andreas. Personajul principal este CJ (Carl johson) si s-a intors din Liberty City (orasul din gta 3) in los santos ca sa vina la inmormantarea lui maicasa. Asa face el ce face misiuni si acolo am vazut pe {Personajul Principal din Gta3) ce o fi cu el acolo? E o misiune cu cesar vialpando ala......si Catalina il pupa pe ala si ii zice lui Cj ca ce esti gelos? Asa ce cauta ala din gta 3 acolo? Au cumva legatura? Si mai zic inca ceva : Prima data actiunea s-a petrecut in 1995 san andreas pe urma 1997 liberty city si pe urma gta 3? Actiunea povestei... Intrebare prosteasca dar is foarte curios big grin

Răspuns Câştigător
| cristy24 a răspuns:

Uite aici un link citeste http://ro.wikipedia.org/wiki/Grand_Theft_Auto:_San_Andreas
Funda?

6 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

San andreas are loc inainte de gta 3.

| aumih16 a răspuns:

Pai e o crima care s-a intamplat! prin 1992! mama lui carl johnson zis spus cj! a fost impuscata omorata! dar nu este singura crima desigur! mai este vorba de inca o crima! moartea fratelui sau brian johnson! in aceste conditii carl johnson revine in groove street! si trebuie sa refaca gasca groove street og desi sweet se suparase pe carl! ca a lasat balta banda! dar ii trece supararea cu conditia de a incerca sa refaca construiasca banda! dar chiar si asa tradeaza groove street og ryder si big smoke! impreuna cu frank tenpenny! si ballas! gasca rivala a lui groove street og! sweet si carl johnson sunt arestati! etc se intampla multe in acest joc! ryder si big smoke chiar sunt impuscati! singurii care scapa sunt sweet si carl johnson!

| aumih16 a răspuns:

Si desigur si kendl johnson! sora lui carl johnson!

| Gabelus a răspuns:

Fii atent gta san andreas si gta 3 au o legatura in misiunea aia cu catalina apare si mai este o misiune cand te duci in liberty city sa il omori pe unu. intr-un restaurant nu stiu sigur dar au o legatura intre ele. sper ca ti-am fost de foloswinking

| George11224 a răspuns:

Personajele jocului sunt de fapt reale. Toți băieții de pe Growe streat reprezintă NWA, dacă ști cine sunt aia, dacă nu îți zic. Sunt rapperi cei mai buni din '90 adică De Dre(CJ) TuPac(OG Loc), Eazy E( Ryder) Ice Cube (Sweet) Snoop Dogg (Madd Dogg). Povestea e așa: CJ afla ca i-a murit mama, se întoarce acasă ca să afle cine i-a ucis mama (telenovela) la final să afle că Big smoke a fost de vină. Ps toate crimele din joc al legătură cu viața reală. Misiunea #69 când trebuie' să -l omori pe Rider(Eazy E) impiscand-ul dintr-o barcă. În realitate Eazy E a fost găsit mort(împușcat) dintr-o barcă. Ultima misiune are legătură tot cu o crimă da nu îmi aduc aminte. Sper ca te-am lămurit de tot cu SA

| Vladalex47743 a răspuns (pentru George11224):

In realitate Eazy E moare de SIDA.