| Cosmin876 a întrebat:

Sal,o sa-mi modez consola Xbox 360 si vreau sa stiu daca iti trebuie dvd dual layer pentru jocuri.si a doua intrebare eu am un dvd writer care scrie pe el DVD R/RW R+DL, asta inseamna ca este Dual Layer si ca pot face DVD cu el?

3 răspunsuri:
| Chewbacca a răspuns:

Da, iti trebuie DVD dual layer. Foloseste doar Verbatim si sa fie neaparat cu + si nu cu - (DVD+R). Da, unitatea ta suporta sa scrii dual layer si sa le scrii cu viteza mica (2X maxim 2, 5X), cu ImgBurn (program de scris)

| Cosmin876 explică (pentru Chewbacca):

Si daca scrie DVD+R DL e ok, nu? si care e mai bun clone cd sau imgburn?

| Chewbacca a răspuns:

Da, e ok sa scrie DVD+R DL. Recomand ImgBurn