| VladGangstaBoy a întrebat:

Sal'tare fratilor!

Mi-am luat L.A. Noire si imi merge foarte sacadat, dar am un calculator bunicel!

Procesorul este AMD Athlon 240 IIx2 de 2.80 GHZ si 3GB RAM, iar placa video este ATI Radeon HD 4300/4500 Series!

Eu zic ca jocul ar trebui sa-mi mearga perfect macar la detalii si rezolutie minime, avand in vedere faptul ca am jucat Mafia 2 care are o grafica mult mai buna la detalii medii fara probleme, dar tot foarte greu imi merge!

Daca exista vreo solutie spuneti-mi-o sau am auzit ca exista niste patchuri, daca da dati-mi link!

Ofer FUUUUUUNDAAAAAAAAA!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| vladsoare a răspuns:

Da, e prost optimizat. Insa la configuratia pe care o ai, trebuia sa mearga macar binisor.
Eu am un procesor quad-core Amd Phenom X4 3.0Ghz si Gigabyte HD6870 si la 1920x1080 la full detalii mai are momente in care pentru 1 secunda scad FPS-urile...

5 răspunsuri:
| Energyboy a răspuns:

Pune cerintele minime la joc (pentru proba), sau poate ca s-a facut o eroare cand l-ai instalat sau poate ca nu este bun jocul(ma refer la cum o fost ars pe dvd). Instaleazal iar sau incearca altul.

| AlinKun a răspuns:

Placa video nu este una destinata gamming-ului asta e cauza incearca totusi diferite drivere se stie ca la amd e faza si de drivere exemplu un ati hd 5570 in gta 4 cu driveul de pe cd adica 11.6 scoatea intre 35-40 cadre iau cu un driver mai nou sub 20

| vladsoare a răspuns:

Energyboy - somn usorhappy Visezi.
N-are nicio treaba "arsul pe dvd" sau vreo "eroare cand l-ai instalat".

La ce rezolutie te joci?

| VladGangstaBoy explică (pentru vladsoare):

Frate am incercat si la cea mai mica rezolutie si tot prost merge, eu am auzit ca e prost optimizat jocul pentrru ca l-au portat de pe consola!

| vladsoare a răspuns (pentru VladGangstaBoy):

Da, e prost optimizat. Insa la configuratia pe care o ai, trebuia sa mearga macar binisor.
Eu am un procesor quad-core Amd Phenom X4 3.0Ghz si Gigabyte HD6870 si la 1920x1080 la full detalii mai are momente in care pentru 1 secunda scad FPS-urile...

| DJ97 a răspuns:

Regret sa te dezamagesc dar L.A Noire are cerinte mai mari decat Mafia II la toate categoriilewinking Nu te supara pe mine dar PCul tau este vechi, Dual-Core, 3GB Ram si radeon 4300? straight face Vei intampina din ce in ce mai multe probleme in jocuri daca nu iti schimbi PC-ul. Jocurile ce urmeza vor avea cerinte mult mai mari ca cele de pana acum!