| VladGangstaBoy a întrebat:

Sal'tare fratilor!
Mi-am luat The Godfather, jocul si cand vreau sa-l instalez imi zice ca am nevoie de Directx 9.0c sau mai mult.Descarc Directx si incerc sa instalez din nou,dar aceeasi problema!
Chestia asta mi s-a mai intamplat la un joc,nu mai stiu care, dar stiu ca era mai vechi!
Cine ma ajuta sa rezolv problema are FUNDA!

4 răspunsuri:
| liviu999ptr a răspuns:

Nai placa video care duce pe directX 9.0c asta-i problema... daca miai zice si de unde l-ai donwloadat ar fi super big grin

| VladGangstaBoy explică (pentru liviu999ptr):

Am mai avut jocul acum ceva timp pe acelasi calculator cu aceeasi placa video si mi-a mers perfect!
Jocul l-am descarcat de pe Extr3m3 Sh@r3!

| VladGangstaBoy explică (pentru liviu999ptr):

Am mai avut jocul acum ceva timp pe acelasi PC cu aceeasi placa video!
Nu ma lasa sa-ti spun site-ul de unde l-am luat da iti zic ca era un site extrem de misto!

| liviu999ptr a răspuns:

Asa imi facea mie prototypeu....deci...am avut un sistem mai slab decat actualul si aveam aceeasi palca video nVIDIA 6200 si numi pornea in prototype acum pe sistemu asta imi merge poate n-are forta calcu tau sa duca anumite jocuri chiar daca the godfather are cerinte mici si mie pe 1gb de ram pe procesor amd athlon 3000+ nu-mi mergea the godfather la maxim cu toate pe sistemu mai vechi si pe asta mai nou imi mergea