| HεεЌεЯε a întrebat:

Vreau sa stiu de unde pot lua DirectX 11 si cum il instalez? trebuie cumva sa dezinstalez ceva din computer? daca da, ce?
si ce se intampla daca intru pe un joc si nu am DirectX si jocul cere DirectX 11?
eu am DirectX 9.0c...
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Deci sa inteleg ca ai windows xp nu? ei bine din pacate nu sa anuntat, nicio versiune oficiala pentru xp referitoare la DirectX 11. Daca vrei DirectX 11 instaleaza windows 7 dar trebuie sa ai si un pc pe masura.Deoarece windows 7 consuma multe resurse. Daca ai o arhitectura de pc ma refer cu o placa de 128, 1gb ram si un procesor foarte slab ramai la xp. Sper ca te-am ajutatbig grin Bafta big grin mai este ceva maximum directx-ului la windows xp este directx 10.Bafta.Funda?

6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună! Trebuie doar să-l actualizezi de aici http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35.Ce se întâmplă? Simplu, nu îți va rula până nu faci update la el (actualizare).

Răspuns utilizator avertizat
| HεεЌεЯε explică:

Pai am un Nvidia Gforce GT 220, 1, 6 GB
Vertex Shader version 4.1
Pixel Shader version 4.1
Hardware T&L yes
3D yes
Video RAM 1.6 GB
Crezi ca e buna?

| HεεЌεЯε explică:

Am Windows XP SP3(pack 3)

| Baris123sefu a răspuns:

Asta depinde de placa video n-ai cum sa instalezi directX 11 daca vrei directX11 iti trebuie o placa video ceva mai noua

| RinXIII a răspuns:

Ce OS ai?