| d3javw a întrebat:

Sal TPU, nu inteleg de ce de 2 zile incoace imi merg jocurile gen fifa/lol in reluare,pana acum mergeau destul de bine dar dintr-o data merg in reluare,am facut uptade la placa video,curatat toata unitatea si tot degeaba, poate fi de la hard? sau sa se fi ars putin procesoru sau placa video ca vad ca au temperatura destul de ridicata cam 65 placa video procesoru la fel

8 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Zi-mi ce specs-uri ai la pc prima data.

| d3javw explică (pentru Daniellllll1):

Ce conteaza atat timp cat 3 ani mi-a mers bine fiecare joc dintr-o data aceleasi jocuri merg in reluare

| Daniellllll1 a răspuns (pentru d3javw):

Reinstall la windows,update la driverele placii video,de la inceputul sezonului in LoL s-a schimbat summoner's riftu',poate si asta e o problema,in fifa.,nu stiu lasa te rog si specs-urile, chiar daca ti-au mers, habar n-am, sunt curios., si iti spun de la ce e mai exact

| Vladd97 a răspuns:

Iti merge coolerul de la placa video?

| d3javw explică (pentru Vladd97):

Placa video are racire pe gratar din ala.

| Vladd97 a răspuns (pentru d3javw):

Nu inteleg la ce te referi cu gratarul. Cred ca acel gratar e chiar placa video. Daca nu se mai aude coolerul inseamna ca e stricat s-au blocat. Am patit de curand sa mi se blocheze. Sau mai exista o varianta. Se poate sa se fi uscat pasta de la procesor. Daca ai calculator nu-i problema ca se rezolva usor de acasa, dar daca ai laptop trebuie sa il duci la un service.

| d3javw explică (pentru Vladd97):

Placa video nu are cooler e gen asta http://www.emag.ro/......XDBBBM/... probabil procesorul e copt, procesoru il am de 7 ani, un Intel dual core

| Vladd97 a răspuns (pentru d3javw):

Nu-i vorba de asta. Daca iti merge greu e de le placa video nu cred ca e de la procesor. eu am Intel single core de 2.0 si e tot cam de 6-7 ani... Daca nu e sistemul de racire al placii video, nu stiu ce este.