| NuStiuCeNumeSaImiPun a întrebat:

Sall all! Stiti eu joc minecraft dar am nevoie de torte cum fac rost de ele adica doar de carbune de unde le iau?

7 răspunsuri:
| AnnaMaria a răspuns:

Coal gasesti in mina XD

| Alexandru_Buse_1990 a răspuns:

Nu am inteles daca vrei carbune sau torta asa ca uite:

Carbune:Minezi!

Torte: iti trebuie bete si carbune pui pe tabla crafting batul jos si carbunele imediat sus dupa el bafta.

| Alexandru_Buse_1990 a răspuns:

Daca gasesti cave-uri, gasesti si carbune

| Alexandru_Buse_1990 a răspuns:

In loc de carbune poti folosii lemn de orice tip de copac, neprelucrat, prajeste-l la furnance cu alt lemn prelucrat si obtii charcoal, un carbune care are aceeasi eficienta ca un coal gasit in mina. Bafta

| Crișan_Dănuț_1988 a răspuns:

Dumitru? dar cat trebuie sa sapi sa gasesti o mina?

| Dumitru_Tibi_1977 a răspuns:

Carbunelele se gaseste cel mai usor
eu am o mina chiar langa casa care mi-am facut-o sapand mult
incearca sa faci asta
daca sapi o sa ajungi la carbune
(p.s. minereul de carbune se gaseste la cateva nivele dupa pietruiala. Este ca pietruiala darare putin negru pe el ca la celelalte minereuri. e diferit de pietruiala). Sper ca te-am ajutat. iar ca sa faci torta pui asa in inventar sau masa de lucru: carbune
bat
Funda?