| LoveAndPeaceRo a întrebat:

Sall happy
Ce jocuri de la 2004 in sus imi recomandati pentru 2 gb ram, nVIDIA quadro nvs 290 de 256 mb, procesor Intel 2 duo core cpu e4600 de 2, 40 ghz (dual core) cu windows 7?
Am o multime de jocuri care sunt dincolo de 2004 iar unele merg ok(chiar la rezolutie maxima), altele cam lagaroase big grin
Eventual, ce mmo-uri cu grafica buna gen 12sky 2 imi recomandati?
Daca aveti chef sa cititi detaliile, sunt mai jos big grin

De exemplu: spider-man web of shadows se misca mai lent ca matrix=exclus iar graw se misca cam in realuare si el dar tot l-am sters deoarece la rez mai mare de 1024...mergea de 2 ori mai incet, aoe3 foarte rar in reluare dar este ok(la setari maxime), Ground control 2, republic commando si x blades inclusiv fifa pana la 2008 merg perfect cu exceptia meniului de la fifa 2007 iar 2009, 2010 nu le-am testat inca big grin

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Cel mai bun joc pe care ti-l pot recomanda este Battlefield Play4FREE, este gratuit si foarte interesant. Alte jocuri: Roller Coaster Tycoon 3, NFS Most Wanted (cel din 2005), GTA San Andreas, Call of Duty Modern Warfare, sau mai vechi, Team Fortress 2 (gratuit). Funda?

| LoveAndPeaceRo explică (pentru YoChriss):

Jucate aproape toate, dar voi incerca si bf play4free big grin sau team fortress

6 răspunsuri:
| Fanu23 a răspuns:

Nu. nu cred ca ai multe sanse la jocuri. decat daca joci mario,+ ai windows 7 pe 2gb ram rolling on the floor xp este mai bun pe pc-ul tau, adica foarte buna tongue

| LoveAndPeaceRo explică (pentru Fanu23):

Mie imi merge mai bine 7 in loc de xp iar mario forever merge si la 64 ram.

| DustyFlash a răspuns:

Iti sugerez Terraria (daca nu iti merge trebuie sa instalezi net framework 4.0 si xnaf framework) Nu iti sugerez absolut deloc sa joci minecraft (findca daca ai ramul mic de 2 gb iti vei arde placutele de memorie ram la fel si la terraria daca construiesti o lume mare findca trebuie sa dai small ca sa fie de marime ideala pentru memoria ram)

| LoveAndPeaceRo explică (pentru DustyFlash):

Pare dragut si terraria dar momentan sunt in limba dupa jocuri gen TERRA sau similare cu 12sky 2 big grin

| LoveAndPeaceRo explică (pentru DustyFlash):

Cred ca o sa-l joc candva in iarna sau in apropierea lui martie big grin si minecraft...cand voi gasi un server frumos, romanesc, unde pot sa-mi pun mod-uri care imi plac big grin