| gaby9683 a întrebat:

Recent mi-am bagat windows-ul,si mi-am bagat cateva jocuri (spider-man web of shadows, Cs, si fifa 14) dar se misca greu, inainte se miscau perfect, dar acum se misca prost.Am 2 gb ram, placa video nVIDIA 512 mb, procesor Intel 1.80, ce-ar trebui sa fac, dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ok. deci aveai tot xp. inainte aveai xp-ul actualizat? ii mergea normal update? daca tu ai instalat tot xp cel mai sanatos e sa-i instalezi service pack 3 si framework. intotdeauna dupa ce instalezi un sistem operativ trebuie sa-i faci update. sunt cam 136 actualizari in functie de versiunea de xp instalata. apoi se fac optimizarile necesare pentru ca windows sa mearga fluid. de asemenea poti descarca game booster cred ca din pagina IObit. e gratuit. iti face cele necesare pentru ca jocurile sa mearga mai bine in functie de tipul de windows si caracteristicile pc. si de asemenea ai grija ca antivirusii se interpun in buna functionare a jocurilor.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai migrat de la xp la w7 e normal la caracteristicile ce le are pc sa iti mearga rau jocurile. incearca sa-i faci optimizarile necesare si cere atat cat poate oferi.

| gaby9683 explică (pentru gelu1970):

Nu,tot xp am bagat

| gelu1970 a răspuns (pentru gaby9683):

Ok. deci aveai tot xp. inainte aveai xp-ul actualizat? ii mergea normal update? daca tu ai instalat tot xp cel mai sanatos e sa-i instalezi service pack 3 si framework. intotdeauna dupa ce instalezi un sistem operativ trebuie sa-i faci update. sunt cam 136 actualizari in functie de versiunea de xp instalata. apoi se fac optimizarile necesare pentru ca windows sa mearga fluid. de asemenea poti descarca game booster cred ca din pagina IObit. e gratuit. iti face cele necesare pentru ca jocurile sa mearga mai bine in functie de tipul de windows si caracteristicile pc. si de asemenea ai grija ca antivirusii se interpun in buna functionare a jocurilor.

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns:

Incearca RamRush care iti optimizeaza ramul si it face PC-ul sa nu mai aiba lag.