| AAAdelin a întrebat:

Sall! Mi-am luat jocul Minecraft si am o problema. am nevoie de un update la driverul placii video.

Am o placa video Nvidia GeForce 5200 si windows xp sp3.

V-a rog sa ma ajutati cu un link de download.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

ACTUALIZARE DRIVER pentru placa video manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - clic dreapta pe placa video si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu func? ioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu func? ioneaza, descarca driverul pentru placa ta video manual de la producator.
http://www.geforce.com/drivers/results/48844
sau automat de la producator
http://www.geforce.com/drivers
click pe -> Automatic Driver Detection
Bafta!

| AAAdelin explică (pentru neluL):

Am incercat ambele metode si nu merge nici cea din computer cu update si nici cea cu downloadul de driver. tot imi da eroare! daca vrei te rog sa ma mai ajuti. daca e prin team viewer
doar te rog sa imi faci driverul!

| neluL a răspuns (pentru AAAdelin):

Nu pot sa folosesc Team Viewer dar iti dau un program cu licenta in care iti actualizezi driverul ->prin mesaj privat.

Răspuns utilizator avertizat