| Beder a întrebat:

Am revenit cu intrebareabig grine ce nu pot sa imi fac un server de Metin2.Am dezarhivat totul si am denumit fisierele vhd si vmc. Am intrat in vmc cu notepad si am modificat la ram: Era 827 si am pus 512 (Am doar 512 ram)dupa am modificat ca in tutoriale la absolute si relative, am salvat si am iesit din notepad. Dupa am dat clic dreapta pe Metin2.vmc si am intrat in Virtual PC in consola.Am asteptat 30 sec si mi-a aparul Mac ADDR:A1-AA si inca cateva numere, langa mi-a aparut DHCP:AA-A1 si inca cateva numere nu mai retin.Mai jos mi-a aparut
DHCP:...% si dupa cateva minute mi se sterge tot din consola si imi apare No DHCP. Now Reboot Server. Si mai jos a aparut 256.0 RAM de la placa video cred. De ce imi dadea acea eroare. Dau funda + UN MAREEE BOT

Răspuns Câştigător
| HopOMyThumb a răspuns:

Este pentru ca ai prea putini rami, nu ai sa poti niciodata sa-ti faci un server de metin cu doar 512 ram.Si iti spun si de ce, pentru ca si calculatorul tau are nevoie de un minimum de rami ca sa functioneze, logic.Iar daca tu pui 512 ram adica toti pe care ii ai, calculatoru' tau nu va duce si celelalte programe de care are nevoie (software si hardware). Iti recomand sa-ti facu un upgrade macar de 1 GB, sa ai 1, 5. In felu' asta sa aloci un minimum din ram servarului si sa-ti ramana si tie. Bafta!

1 răspuns: