| marcel1999 a întrebat:

Am un calculator Hewlett-Packard HP Compaq dc7900 Convertible Minitower si am 2 gb ram(2x1gb),rami sunt Samsung M2 78T2863EHS-CF7.Intrebare este ce fel de rami sunt compatibil cu pc meu?(as vrea sa am 4 gb ram).

6 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Spune-mi placa de baza ca sa vad care e memoria maxima si ce fel de memorie e.

| marcel1999 explică (pentru OctaLoL):

Am Aida64 dar nu stiu unde gasesc numele placi de baza.

| OctaLoL a răspuns (pentru marcel1999):

Intra in AIDA64 si iti va da multe optiuni.Acolo scrie Computer si dupa aceea Placa de Baza( Motherboard). Apesi pe ea si spune numele.

| marcel1999 explică (pentru OctaLoL):

Acolo la Motherboard Name scrie numele pc-ului ce am scris eu la intrebare

| marcel1999 explică (pentru OctaLoL):

Spune-mi exact la ce sa ma uit ca acolo sunt mai multe lucruri.

| OctaLoL a răspuns (pentru marcel1999):

Da iti va suporta 4 GB. Uite aici:
http://www.pcgarage.ro/......annel-kit/