| tauruss a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un playstation 2 si as vrea sa stiu daca pot sa pun jocuri de playstation pe cd de pe net si sa mearga pe playstation va rog ziceti-mi daca merge si daca da cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa te duci la un magazin (nu un magazin gen Altex sau Domo) care si modeaza. Gasesti service-uri de astea peste tot. Modarea PS2-ului reprezinta introducerea unui card de memorie (care evident nu este card de memorie) pentru a-l face sa citeasca DVD-uri piratate. Nu stiu cat costa modarea (am destule jocuri de PS2 astfel incat sa nu-mi mai trebuiasca), dar stiu ca exista, pentru ca un coleg de-al meu de clasa are unul modat, cica si l-ar fi modat de la o ruda. Nu stiu ce sa zic, bafta! Funda?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge, doar ca trebuie sa ti-l modezi. Si nu CD, ci DVD, pentru jocurile din 2003 incoace

| tauruss explică (pentru anonim_4396):

Adica cum sa modezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru tauruss):

Adica sa te duci la un magazin (nu un magazin gen Altex sau Domo) care si modeaza. Gasesti service-uri de astea peste tot. Modarea PS2-ului reprezinta introducerea unui card de memorie (care evident nu este card de memorie) pentru a-l face sa citeasca DVD-uri piratate. Nu stiu cat costa modarea (am destule jocuri de PS2 astfel incat sa nu-mi mai trebuiasca), dar stiu ca exista, pentru ca un coleg de-al meu de clasa are unul modat, cica si l-ar fi modat de la o ruda. Nu stiu ce sa zic, bafta! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar daca este modat, modatule este in jur de 100-200 lei dar cred ca daca este sa mai stringi inca 500 lei te-ai scos iti iei ps3 nu mai are rost sa iti iei ps2 bafta!