| DutzuRazor a întrebat:

Cand sparg un cub de piatra la minecraft nu imi vine piatra. Adica cubul se sparge dar nu imi apare a o culeg de josbig grin Ce se intampla?
Multumesc Funda!

6 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Piatra se sparge doar cu tarnacopul.Cand o vei sparge iti va da Cobblestone(pietris).Ca sa faci Stone trebuie sa prajesti intr-un cuptor pietrisul. Apropo, trebuie sa joci pe modul Survival.

| IonutH98 a răspuns:

Piatra trebuie sparta cu un tarnacop de lemn sau mai bun si trebuie sa fii pe survival pentru ca daca esti pe creative nu ti-o da pe jos...

| DutzuRazor explică:

Pai eu cu tarnacopul sparg dar dupa ce sparg cubul nu imi da piatra straight face

| LunaRisGuy a răspuns:

Piatra si minereurile le poti sparge doar cu un pickaxe. Daca spargi cu mana goala blockul va disparea si nu vei primi nimic. Funda? big grin

| DutzuRazor explică (pentru LunaRisGuy):

Pai eu cu tarnacopul sparg dar dupa ce sparg cubul nu imi da piatra straight face

| DutzuRazor explică (pentru DutzuRazor):

Nu imi mai da piatra si atat big grin...