| anonimulk a întrebat:

ce jocuri imi ruleaza pe o placa video 1 gb
Asus nVIDIA geforce 9500 GT ddr2
ram 2 gb

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cam orice joc dinainte de 2008-2009. Ca vor rula mizerabil, asta e partea a doua. Placa aia e o ineptie cind discutam de jocuri. Pentru office/filme si ceva Farmville si de-astea merge bine.

| KLiNK a răspuns:

Pana in 2008 vor rula pe high sau medium. Ti-ar mai merge jocuri 2009-2010 poate. Dar totusi, ai putea face un upgrade. Daca vrei jocuri calumea ia un radeon hd 4870, este foarte buna, ruleaza Battlefield Bad Company 2 cu anti aliasing x4, anisotropic filtering x16 si setarile pe ultra la 35 de fps cu rezolutia de 1920x1200. Este si economica. Mai mult de 120 wati nu consuma.

| Stefan_Andrei_1997 a răspuns:

Poti zice te rog si restul informatilor de la unitate?

| anonimulk explică (pentru Stefan_Andrei_1997):

Intel pentium D 3 ghz
windows 7 ultimate sp1
64 bit

| Dumi47 a răspuns:

Cam ce jocuri te-ar interesa, un fifa 11 ti-ar merge, un CS:GO probabil. Mai multe nu prea cunosc big grin