| Generation22 a întrebat:

Sall TpU! Deci vreau sa imi mai bag 1 giga sau 2 giga RAMI in PC. am DDR2 dar vreau sa aflu si Mhz ( frecventa ) ca sa stiu cu ce frecventa sa ii cumpar! Daca trebuie sa demontez unitatea dati-mi maacar o poza pe unde se afla. sau un program ceva.

3 răspunsuri:
| VanHelsinG007 a răspuns:

Ramele sunt puse in niste locase pe placa de baza.au vreo 10cm lungime si 4, 5 latime(ca sa ai un reper ca si cum ar arata.). daca nu da pe google dai la imagini scrii placute Ram si ai rezolvat problema.

| Generation22 explică (pentru VanHelsinG007):

Bine. dar eu am intrebat si cum aflu frecventa ( Mhz ) daca stii iti dau funda

| VanHelsinG007 a răspuns (pentru Generation22):

Ori dai click dreapta pe my computer si iti arata niste detalii(procesor, ram, windows ) ori incerci cu programul everest