| YoNuZxD02 a întrebat:

ieri mi-am luat farming simulator 2011 si cand intru in el nu merge imi da eroare si zice cam asa:could not init 3D system, shader model 2.0 is required, please install the latest video drivers.placa video este geforce 6150se nforce 430. ce trebuie sa fac ca sa imi mearga?
funda

Răspuns Câştigător
| appaK a răspuns:

Nu ai ultimele drivere. Placa ta suporta Shade 3.0 nu cum zice Adutzu. Te duci pe siteul de la nVidia si descarci driverele de la modelul placi. http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/57491/en-us uite aici driver.

3 răspunsuri:
| Adutzu_Aditzu_1998 a răspuns:

Poate nai shader model 2 sau daca vrei descarca swiftshader 3

| ocret a răspuns:

Stergel si instaleaza din nou si daca nu merge incearca de mai multe ori
daca nu merge ai probleme cu calculatorul vezi daca nu ai virusi

| YoNuZxD02 explică (pentru ocret):

Pai l-am sters si l-am instalat iar de vreo 5 ori dar nu merge si nici virusi nu am in pc